Що відомо про новий штам коронавірусу: центр громадського здоров'я розповів подробиці

Що відомо про новий штам коронавірусу: центр громадського здоров'я розповів подробиці

Фото: Associated Press

Дослідження ще тривають.

Експерти зробили перші пояснення виникнення нового штаму коронавірусу, який виявили у Великій Британії. Цей варіант вірусу характеризується набором мутацій білка шиповидного відростка.

Про це пише Центр громадського здоров'я.

Наразі тривають дослідження для розуміння впливу нового виду коронавіруса на клінічну картину та громадське здоров’я. Деякі з мутацій вже зафіксували в інших регіонах світу, але про їхнє поєднання за межами Великої Британії поки що не повідомляли.

Наразі близько 30 країн Європи вже припинили сполучення з Великою Британією, аби запобігти поширенню нового штаму вірусу.

"Аналіз даних секвенування вірусного геному виявив, що значна частина нових випадків належала до нового єдиного філогенетичного кластера. Новий варіант SARS-CoV-2 визначається множинними мутаціями спайк-білків (білків-шипів) — у дуже важливій та несподіваній частині вірусу", — пише ЦГЗ.

Незвично велика кількість мутацій спайк-білків та інші геномні властивості нового варіанта коронавірусу, як додали у ЦГЗ, свідчать, що цей варіант з’явився не через поступове накопичення змін.

"Програми вакцинації від COVID-19 навряд чи могли призвести до появи нового SARS-CoV-2, адже спостережуване збільшення не збігається в часі з початком вакцинації. Новий штам SARS-CoV-2 з’явився до початку кампанії з вакцинації у Великій Британії у вересні 2020 року, а потім циркулював серед населення до середини листопада 2020 року", — сказали в центрі.

На їхню думку, одним із можливих пояснень виникнення нового варіанта коронавірусу є тривала інфекція в одного пацієнта з імуносупресією. Така тривала хвороба може призвести до накопичення мутацій із підвищеною швидкістю.

Іншим можливим поясненням можуть бути процеси адаптації вірусу, що відбуваються в різних сприйнятливих видів тварин, а потім передаються людям. "Є дані про схожість шипового протеїну зі штамом вірусу, виявленим у норок із Данії", — додали у ЦГЗ.

Там також наголосили, що віруси постійно змінюються. "Поява нового варіанта SARS-CoV-2 очікувана і не є привідом для занепокоєння. Диверсифікацію SARS-CoV-2 внаслідок процесів еволюції та адаптації спостерігають в усьому світі, й вона відбуватиметься через постійне передавання вірусів", — сказали у центрі.

Вони розповіли, що наразі немає ознак підвищеної тяжкості інфекції або смертності через новий вид вірусу. Утім, більшість випадків інфікування новим варіантом реєстрували у людей до 60 років, а у них рідше розвиваються важкі симптоми.

"Вивчення нового варіанту SARS-CoV-2 триває, і результати мають бути найближчими тижнями. Моніторинг первинної вакцинації також може допомогти зрозуміти, чи впливає новий варіант SARS-CoV-2 на ефективність вакцин", — сказали в ЦГЗ.

Нагадаємо, український лікар Віктор Петров стверджує, що новий штам мутованого коронавірусу, про який говорять у Великій Британії, уже в Україні. Інфекціоніст каже, що саме на цю форму коронавірусу перехворів один із його пацієнтів. 

Україна може призупинити авіасполучення з Британією через новий штам коронавірусу

Україна може призупинити авіасполучення з Британією через новий штам коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація