Що ускладнює перебіг коронавірусу: вчені розповіли про особливу реакцію імунітету хворих

Що ускладнює перебіг коронавірусу: вчені розповіли про особливу реакцію імунітету хворих

Фото: Associated Press

Вчені вважають, що аномальна імунна система у пацієнтів з COVID-19 може бути причиною довгого перебігу хвороби.

Імунні системи інфікованих коронавірусом і здорових людей відрізняються. Помилкові антитіла в крові перших - аутоантитіла - можуть бути причиною тяжких випадків коронавіруса

Про це пише The Guardian.

Дослідники з Єльського університету виявили, що у пацієнтів з коронавірусом у крові була велика кількість помилкових антитіл, які спрямовані на органи, тканини та саму імунну систему, а не на боротьбу з вірусом, що вторгся.

Вчені порівняли імунні реакції у хворих та неінфікованих людей та виявили безліч аномалій антитіл у перших. Антитіла блокували противірусний захист, знищували корисні імунні клітини та атакували організм на декількох фронтах - від мозку, судин та печінки до сполучної тканини та шлунково-кишкового тракту.

Подальші тести показали, що чим більше в крові пацієнтів "аутоантитіл", тим гірше захворювання. "Пацієнти з COVID-19 виробляють аутоантитіла, які насправді заважають імунній реакції проти вірусу", - сказав імунобіолог з Єльського університету та старший автор дослідження Аарон Рінг.

Вчені вважають, що ці аутоантитіла шкідливі для заражених коронавірусом: наслідки цілком можуть продовжуватися і після того, як інфекція стихне, пацієнти матимуть тривалі медичні проблеми.

"Оскільки антитіла можуть зберігатися протягом тривалого часу, можливо, вони можуть сприяти розвитку довготривалих захворювань COVID-19", - сказав Рінг.

Під час дослідження виявилося, що у крові у деяких хворих вже була певна кількість аутоантитіл до інфікування. Їх стало більше упродовж хвороби.

Нагадаємо, раніше вчені провели дослідження, чи можна заразитися коронавірусом під час новорічних і різдвяних свят, а також скільки людей можуть підхопити інфекцію в одному невеликому приміщенні. 

Через коронавірус у Німеччині заборонили різдвяні ринки, але вигадали альтернативу

Через коронавірус у Німеччині заборонили різдвяні ринки, але вигадали альтернативу

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація