Вчені вважають, що аномальна імунна система у пацієнтів з COVID-19 може бути причиною довгого перебігу хвороби.
Імунні системи інфікованих коронавірусом і здорових людей відрізняються. Помилкові антитіла в крові перших - аутоантитіла - можуть бути причиною тяжких випадків коронавіруса.
Про це пише The Guardian.
Дослідники з Єльського університету виявили, що у пацієнтів з коронавірусом у крові була велика кількість помилкових антитіл, які спрямовані на органи, тканини та саму імунну систему, а не на боротьбу з вірусом, що вторгся.
Вчені порівняли імунні реакції у хворих та неінфікованих людей та виявили безліч аномалій антитіл у перших. Антитіла блокували противірусний захист, знищували корисні імунні клітини та атакували організм на декількох фронтах - від мозку, судин та печінки до сполучної тканини та шлунково-кишкового тракту.
Подальші тести показали, що чим більше в крові пацієнтів "аутоантитіл", тим гірше захворювання. "Пацієнти з COVID-19 виробляють аутоантитіла, які насправді заважають імунній реакції проти вірусу", - сказав імунобіолог з Єльського університету та старший автор дослідження Аарон Рінг.
Вчені вважають, що ці аутоантитіла шкідливі для заражених коронавірусом: наслідки цілком можуть продовжуватися і після того, як інфекція стихне, пацієнти матимуть тривалі медичні проблеми.
"Оскільки антитіла можуть зберігатися протягом тривалого часу, можливо, вони можуть сприяти розвитку довготривалих захворювань COVID-19", - сказав Рінг.
Під час дослідження виявилося, що у крові у деяких хворих вже була певна кількість аутоантитіл до інфікування. Їх стало більше упродовж хвороби.
Нагадаємо, раніше вчені провели дослідження, чи можна заразитися коронавірусом під час новорічних і різдвяних свят, а також скільки людей можуть підхопити інфекцію в одному невеликому приміщенні.