Що робити з норками на хутрових фермах: українські чиновники шукають відповідь на запитання

Що робити з норками на хутрових фермах: українські чиновники шукають відповідь на запитання

Фото: Associated Press

В Україні працює 8 хутрових ферм, загальна кількість тварин там - близько мільйона.

У світі пухнастих тварин звинуватили - начебто, вони можуть передавати новий нечутливий до майже всіх розроблених вакцин різновиду COVID-19. Поки в світі тварин знищують, в Україні хутровІ ферми готуються до збільшення прибутків.

Про це 13 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Високі паркани, колючий дріт. Лише так можна побачити більшість хутрових ферм в Україні. Саме зараз у власників є офіційний привід не пускати журналістів. Начебто - аби кореспонденти не принесли тваринам заразу. І не було як в Данії.

Там на звірофермах зібралися знищити до 17 мільйонів звірів. Тамтешній уряд заявив - у норок знайшли мутацію коронавірусу. Захворіли на COVID-19 214 працівників звіроферм, з них 12 - важко, в містах розташування хутрових підприємств оголосили жорсткий карантин. Щоправда, потім урядовці заявили - не мали законних підстав, аби вимагати знищення. Але перестрахувалися.

В Україні працює 8 хутрових ферм, загальна кількість тварин там - близько мільйона.

Власник хутрової ферми у Студениках знімає відео, аби показати, що в нього усе гаразд.

На вїзді обробляють машини, співробітникам міряють температуру. Годують тварин - автоматично. Хоча контакт з норками у людей є. За парканом в Олександра Харченка 250 тисяч норок.

Поява таких ферм в Україні завжди супроводжується акціями протесту. Зооактивісти переконують - це негуманний бізнес. Під час пандемії ще й небезпечний.

А тварини все одно приречені.

"Зараз розпочався період забою і 85% буде забито в цьому місяці", - говорить Павло Вишебаба, координатор проєкту "ХутроOFF".

Вірусологи ж нагадують - саме від тварин коронавірус і домутував до світової пандемії.

"Норки так само небезпечні, як і всі інші тварини - не більше і не менше. Просто, коли ми вирощуємо тварин у великій скупченості, то серед них можуть виникати епідемії", - зазначає Борис Донськой, старший науковий співробітник лабораторії вірусології та імунології.

У серпні на Житомирщині, коли світова пандемія була у розпалі,  місцеві жителі протестували проти хутряного бізнесу. За селом знайшли звалища з мертвих тварин.

У Держспоживслужбі, яка має контролювати такі ферми, пояснюють - дізнатися про COVID-19 у норок в Україні можна, якщо тестувати тварин. Але за рахунок їхніх власників.

"Ми навіть не можемо за державний рахунок проветси дослідження цих норок – це доведеться робити за рахунок власників", - зазначає Борис Коваль, директор департаменту Держспоживслужби.

 Фермери Київщини переконують - готові тварин і тестувати, і вакцинувати, коли зявиться матеріал для щеплень. І ізолювати, аби не знищувати.

"Вбити всіх тварин ми не розглядаємо. Із120 людей у нас немає жодного з температурою, і з коронавірусом, всі працюють", - зазначає Олександр Харченко, власник хутрової ферми. 

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

Переносники коронавірусу: що робити з норками на українських хутрових фермах

У місцевій амбулаторії сімейна лікарка цю інформацію уточнює - хворий співробітник на звірофермі все ж був, але місяців два тому.

Українські хутровики через знищення тварин у Європі матимуть зиск. Данія давала ринку 50% шкурок, але, після їхнього знищення, вартість української сировини точно виросте.

Раніше про негативні наслідки від можливої мутації коронавірусу в норок попередив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

Авторка: Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація