Що допоможе організму відновитися після COVID-19: поради лікарів

Дата публікації
Перегляди
3614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що допоможе організму відновитися після COVID-19: поради лікарів

Фото: Associated Press

За словами лікарів, приблизно за місяць-два після COVID-19, життєві показники нормалізовуються.

Перенесення коронавірусу – удар для організму. У багатьох, навіть за негативного тесту, температура тіла протягом місяця може піднімається до 37,2, у когось, навпаки, опускається за межі норми 36,6. Загалом стан після перенесенного COVID-19 нагадує самопочуття після курсу хіміотерапії. Тому, дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися й не виснажуватися.

Про це говорять лікарі, які щодня рятують життя українців від смертельного вірусу, інформує OBOZREVATEL.

Так, лікар Володимир Крохмаль розповів, що перенесена хвороба означає шалене виснаження організму. Навіть за найменшого фізичного навантаження з'являється задишка.

"Перехворілим я би радив робити щеплення від грипу, бо не дай Бог таким додати ще якусь іншу пневмонію, грипозну, це буде удар. Запалюються всі хронічні захворювання. Не знаю, чи є така статистика, але цікаво, скільки померло людей, які вже були одужали. Люди дуже ослаблені", - зазначає він.

Своєю чергою, лікар зі Львова Тарас Жиравецький звернув увагу на скарги пацієнтів щодо змін у смаковому сприйнятті їжі. Мовляв, вона схожа на солому, люди нічого не відчувають.

"Нюх зникає через зміни в центрально-нервовій системі. Можливо, зі смаком та сама історія", - припускає він.

За словами Жиравецького, залишкові явища після сильного запалення легень можуть спостерігатися до місяця часу. А робота легень відображується на загальному стані людини.

"Пневмонію за 3-5 днів ще ніхто не вилікував. У середньому цей процес займає 14-21 день, а не 3-5 днів, як дехто вважає", - говорить лікар.

За його словами, загалом, стан після перенесенного COVID-19 нагадує самопочуття після курсу хіміотерапії. Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися й не виснажуватися. Можна приймати вітаміни, але вони не є панацеєю.

"Це лише каталізатори обмінних процесів в нашому організмі. Якщо приймати забагато вітаміну С – можуть активізуватися камінці в нирках. Після перенесенного коронавірусу раджу зменшити фізичні навантаження щонайменше на місяць, особливо т. з. "зожникам", хто активно бігав-плавав. У нас у Львові була трагічна історія: дівчинка 19 років після коронавірусу пішла в спортзал, дала навантаження, отримала 40 температуру, менінгіт і померла. Мама – кардіолог, тато – судинний хірург. Тому краще місяць посидіти на відновленні".

За словами лікарів, приблизно за місяць-два після COVID-19, життєві показники нормалізовуються, а заразитися коронавірусом у перші місяці після перенесеної хвороби малоймовірно завдяки імуноглобуліну G до Sars-CoV2. Тобто антитілам. Організм, розпізнавши вірусну загрозу, у відповідь активовує антитіла за 18 годин. Це в кілька разів швидше, ніж коли він стикається із ним уперше.

Раніше лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк повідомила, що в Україні за місяць-два буде по 9 тисяч випадків коронавірусу щодня. Ми спостерігатимемо переповнені стаціонари, тому що зараз є зростання і сезонних захворювань, і плюс COVID-19. Це ускладнює їхню діагностику лікарям, тому що потрібно вчасно зрозуміти, що це за діагноз: або COVID, або щось інше. 

Загалом по світу 36 мільйонів людей нині хворіють на COVID-19. І крива захворюваності, твердять у ВООЗ – знову стрімко пішла вгору. У багатьох регіонах фіксують найбільшу кількість випадків зараження за весь час пандемії. 

Новий коронавірусний антирекорд перевершив попередній на 600 нових діагнозів

Новий коронавірусний антирекорд перевершив попередній на 600 нових діагнозів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Схуднення та здорове харчування
Дата публікації
Перегляди
3614
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація