Щеплення від COVID-19: Євросоюз оголосив, коли готовий розпочинати масову вакцинацію

Щеплення від COVID-19: Євросоюз оголосив, коли готовий розпочинати масову вакцинацію

Фото: Associated Press

Вакцинацію від коронавірусу в Євросоюзі можуть почати вже за місяць.

Хоча вакцини ще проходять обов'язкову сертифікацію та ліцензування, Брюссель забронював препарати у шести фармацевтичних компаній.

Про те, що Австрія, Іспанія та Німеччина вже оприлюднили свої плани щеплень від COVID-19 на наступний рік, 25 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

Вакцинацію від коронавірусу в Євросоюзі можуть почати вже за місяць. Брюссель закуповує вакцини у шести фармкомпаній, якій розробляють препарати, щойно їх сертифікують. Напередодні ЄС уклав контракт з американською компанією Moderna на постачання 160 мільйонів доз вакцини. Компанія заявила, що її вакцина ефективна на 95%. Ціна однієї дози становитиме близько 30 доларів.

"Перші громадяни Європи можуть бути вакциновані ще до кінця грудня, нарешті це світло у кінці тунелю", — сказала голова ЄК Урсула фон дер Ляєн.

Кого першими щеплюватимуть, країни Євросоюзу будуть вирішувати кожна окремо. Свій план вакцинації у три етапи вже оголосила Австрія. Спочатку, вже у січні, щеплення отримають особи, які живуть у будинках для літніх людей, а також їхні працівники. Разом із ними — медики та працівники закладів охорони здоров'я і соціальних служб. На другому етапі вакцинуватимуть старших за 65 років і тих, хто щодня контактує з великою кількістю людей, зокрема вчителів. Зрештою, з квітня щеплення стануть доступними для всіх охочих.

В Іспанії першими зможуть отримати вакцину мешканці будинків для людей похилого віку та люди, що доглядають за ними. Це буде безкоштовна вакцина, яка поширюватиметься через національну систему охорони здоров’я. Після мешканців будинків для літніх людей планується вакцинація медичних працівників та інших осіб старшого віку.

Схожі плани і в Німеччини — спочатку людям літнього віку та із хронічними хворобами, потім — лікарям і медперсоналу, а тоді педагогам, пожежникам, поліцейським — усім, хто забезпечує функціонування держави.

У Франції в пріоритетну групу визначили медичних працівників, які включають не тільки лікарів, а й лаборантів, помічників, інтернів. Так само персонал, що контактує із людьми — продавці, вчителі, таксисти й люди з хронічними хворобами.

Масова вакцинація: Брюсель забронював препарати в шести фармацевтичних компаній

Масова вакцинація: Брюсель забронював препарати в шести фармацевтичних компаній

Значна частина країн вже оголосили, що вакцинація буде безкоштовною. А Єврокомісія працюватиме над тим, щоби всі країни ЄС отримали однаковий доступ до вакцини, пропорційний кількості населення.

Автор: Григорій Жигалов

Повʼязані теми:

Наступна публікація