Ще п'ять летальних випадків: у Чернівецькій області заявили про "складну" ситуацію з коронавірусом

Ще п'ять летальних випадків: у Чернівецькій області заявили про "складну" ситуацію з коронавірусом

Фото: Associated Press

Водночас показник нових заражень є "чи не найменшим" за останні три тижні.

Увечері понеділка, 31 серпня, у Чернівецькій області наявність нового типу коронавірусу COVID-19 підтвердили у 117 людей, тоді як лабораторний центр опрацював 612 зразків.

Про це повідомили на сайті Чернівецької облдержадміністрації.

"117 випадків. Це чи не найменше за останні три тижні. Однак, ситуація усе ще складна. Як відомо, аби район потрапив до "зеленої" зони карантину, кількість активних випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів не повинен перевищувати 40. У Кіцманському районі, до прикладу, цей показник зараз складає 456, у Заставнівському - 435, у Чернівцях - 372", - наголосив очільник Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Водночас впродовж доби на Буковині від нового захворювання одужали 43 буковинці.

За даними Чернівецької ОДА, в області зафіксували ще п'ять летальних випадків серед пацієнтів із підтверженим COVID-19:

  • у Чернівецькій міській лікарні №1 померла 64-річна пацієнтка, яка також страждала від ішемії;
  • у Новоселицькій ЦРЛ не змогла побороти захворювання 81-річна жінка із гострим порушенням мозкового кровообігу;
  • у Глибоцькій ЦРЛ помер 61-річний чоловік, який, окрім коронавірусу, мав гіпертонію, кардіосклероз, ревматоїдний артрит. Останній тиждень він був підключений до апарату штучної вентиляції легень;
  • в обласній лікарні повідомили про смерть 86-річної пацієнтки, яка також страждала від ішемії, серцевої недостатності та цукрового діабету;
  • у Заставнівській ЦРЛ помер 85-річний пенсіонер із фібриляцією передсердь та серцевою недостатністю.

Станом на 31 серпня у буковинських лікарнях перебувають 600 людей. У 316 пацієнтів підтвердили коронавірус. Стан 50 хворих медики оцінюють як важкий. "З них у реанімаціях - 39, на апаратах штучної вентиляції легень - 2", - розповіли в облдержадміністрації.

Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилася 10 420 людей. Серед них 283 пацієнти померли від ускладнень захворювання, тоді як 6 273 - одужали

Раніше правоохоронці розпочали кримінальне провадження проти Чернівецької міської ради, депутати якої 25 серпня ухвалили рішення, яким, попри "червону" зону карантину, дозволили роботу громадських закладів. Водночас, як повідомляє інформагентство "АСС", в.о. Чернівецького міського голови Василь Продан вважає дії поліції "більше політичним рішенням, аніж правовим". 

"Як можна відкривати кримінальну справу за те, що ми ухвалили рішення, щоб діти ходили у садочок, школу або їздив громадський транспорт? Вважаю цю кримінальну справу безглуздою і несправедливою", - зазначив Продан.

Від 31 серпня у Чернівецькій області діє нова мапа карантинного зонування, яке було встановлене рішенням уряду минулого тижня. Згідно з ним, на Буковині ще три райони потрапили до "червоної" карантинної зони з посиленими обмеженнями. Тепер серед них - Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський та Новоселицький райони, а також місто Чернівці. 

25 серпня депутати Чернівецької міської ради на позачерговому засіданні ухвалили рішення, яким, попри "червону" зону карантину, дозволили роботу ринків, торгових комплексів, кінотеатрів, спортивних залів та інших громадських закладів за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Тим часом депутати Чернівецької обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів щодо послаблення карантинних обмежень для "червоної" зони.

В Україні розширили список "червоної" карантинної зони

В Україні розширили список "червоної" карантинної зони

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація