Ще одна вакцина від коронавірусу показала 97% ефективності

Ще одна вакцина від коронавірусу показала 97% ефективності

Фото: Associated Press

Bio Farma буде чекати на повні результати випробувань вакцини Sinovac від коронавірусу.

Вакцина від коронавірусу від китайської компанії Sinovac показала ефективність 97%. Це засвідчили попередні випробування в Індонезії.

Про це заявив представник індонезійської державної фармацевтичної компанії Bio Farma, пише Bloomberg.

Повідомляється, що клінічні випробування препарату тривали протягом одного місяця. І саме за цей період вакцина показала 97% ефективності. Компанія Bio Farma очікує, що наприкінці січня місцевий регулятор видасть дозвіл на екстрене використання вакцини Sinovac.

"Наша група з клінічних випробувань, ґрунтуючись на проміжних даних (тривалість огляду - один місяць), повідомила про ефективність до 97%", - сказав речник компанії Bio Farma.

Водночас детальної інформації про добровольців немає. Але в компанії запевнили, що будуть чекати повних результатів випробувань. 

Проте, дози ще раніше передали людям на місцевому рівні в межах китайської програми екстреного використання. Це викликало стурбованість вчених щодо потенційних ризиків під час використання вакцини, безпеку якої ще не було ретельно досліджено.

До слова, у Великій Британії 8 грудня щеплення вакциною Pfizer-BioNTech від коронавірусу вже зробили 90-річній британці Маргарет Кінан. Таким чином, літня жінка стала першою людиною у світі, якій ввели вакцину від коронавірусу. 

Другим став тезка відомого англійського поета 81-річний британець Вільям Шекспір.

Нагадаємо, Велика Британія першою у світі схвалила вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech. У вакцинації візьмуть участь передусім люди з груп ризику. Зокрема, такими вважають працівників і мешканців будинків для літніх, медиків і людей старших за 80 років. Детально про вакцину Pfizer-BioNTech і процес вакцинації у Великій Британії читайте за посиланням.

Велика Британія починає масову вакцинацію від коронавіруса

Велика Британія починає масову вакцинацію від коронавіруса

Повʼязані теми:

Наступна публікація