Ще одна експериментальна вакцина від коронавірусу дійшла до фінальної стадії випробувань на людях

Ще одна експериментальна вакцина від коронавірусу дійшла до фінальної стадії випробувань на людях

Фото: Pexels

У дослідженні візьмуть участь близько 30 тисяч людей від 18 до 85 років.

Німецька компанія BioNTech та американський фармацевтичний гігант Pfizer розпочали завершальну стадію клінічних випробувань потенційної вакцини від COVID-19 на людях.

Про це вони повідомили у понеділок, 27 липня, пише CNBC

У дослідженні візьмуть участь близько 30 тисяч людей від 18 до 85 років. У випадку успіху компанії планують презентувати вакцину вже у жовтні цього року, а до січня вони сподіваються поставити до 100 мільйонів її доз. До кінця 2021 року розробники хочуть збільшити цей показник до 1,3 мільярда.

BioNTech та Pfizer розробляють експериментальну вакцину на основі рибонуклеїнової кислоти або молекули РНК. Дослідники сподіваються, що РНК, яка копіює генетичні інструкції з ДНК, зможе "навчити" імунну систему розпізнавати та знищувати вірус.

Зазначається, що після оприлюдненої компаніями інформації їхні акції виросли: на 3 відсотки для Pfizer та на 2 відсотки для BioNTech.

Раніше розробники заявили, що їхня перспективна вакцина викликала в учасників випробувань T-клітинні реакції на додаток до нейтралізації титрів антитіла, і одна з них перейшла до наступного етапу. Це також один із перших перспективних препаратів, який продемонстрував деяку реакцію в T-клітинах, які відіграють ключову роль в імунній системі людини.

Нагадаємо, що на початку липня компанія BioNTech і фармацевтичний гігант Pfizer повідомили про позитивні попередні результати спільного проєкту з розробки вакцини проти коронавірусу, однак, велика кількість учасників мала лихоманку після другої дози.

Зазначимо, що американська біотехнологічна компанія Moderna в понеділок, 27 липня, також почала останню третю фазу клінічних випробувань вакцини mRNA-1237 від коронавірусу.

Коронавірусний антирекорд та змагання вакцин — останні новини про COVID-19 в Україні та світі

Коронавірусний антирекорд та змагання вакцин — останні новини про COVID-19 в Україні та світі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація