"Ще один пацієнт на ЕКМО": медики столичної лікарні звернулися до українців через коронавірус

"Ще один пацієнт на ЕКМО": медики столичної лікарні звернулися до українців через коронавірус

Фото: УНІАН

Українців попросили "обрати золоту середину в поведінці".

У неділю, 29 березня, столична лікарня повідомила про пацієнта, який захворів на нову коронавірусну інфекцію та перебуває у вкрай важкому стані. 

За інформацією Олександрівської клінічної лікарні Києва, у чоловіка виявили двобічну тотальну пневмонію.

"Ще один пацієнт на ЕКМО! - повідомили медики у Facebook. - Бригада фахівців працювала до 2-ої години ночі. Було успішно підключено апаратуру. Почалася складна боротьба за життя".

Стан пацієнта важкий, проте стабілізований. Загалом у корпусі лікарні перебувають 38 пацієнтів із діагнозом COVID-19, з них четверо в інфекційній реанімації, а двоє підключені до апарата екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО). Також повідомляється, що двоє пацієнтів вже одужали та виписалися з медзакладу. 

"Хочу звернутись до вас із проханням - в цей нелегкий для кожного період, обрати золоту середину в поведінці. Адже частина пацієнтів готова штурмувати інфекційний корпус при температурі 37,0 без симптомів захворювання і вимагати постійної уваги лікарів, які зараз борються за життя дійсно важких пацієнтів, а інша крайність - пацієнти досиджуються вдома на самолікуванні до критичного стану", - звернулася до українців головна лікарка Людмила Антоненко, додавши також, що попри втому лікарі не втрачають "бойовий дух".

Ще один пацієнт на ЕКМО! Поступив вчора, у вкрай важкому стані з вираженою дихальною недостатністю, COVID-19...

Опубліковано Lyudmila Antonenko Неділя, 29 березня 2020 р.

 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація