СБУ викрила поширювачів фейків про коронавірус, які діяли за завданням РФ

СБУ викрила поширювачів фейків про коронавірус, які діяли за завданням РФ

Фото: Associated Press

Служба розпочала кримінальні провадження щодо 17 агітаторів.

За останній тиждень кіберфахівці Служби безпеки України викрили майже 50 нових інтернет-агітаторів, які поширювали різноманітні фейки про епідемію COVID-19

Про це 18 травня повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що від початку карантину Служба виявила 370 таких інтернет-агітаторів і задокументувала, що 17 із них діяли за завданням російської сторони. Кількість заблокованих інтернет-спільнот становить майже 2,5 тисячі із мільйонною аудиторією.

Аналіз кіберфахівців СБУ показав, що активності спецслужб країни-агресора та керованих ними агентурних мереж продовжує зростати. "Агітатори використовують будь-які інформаційні приводи для створення у громадян відчуття неконтрольованого хаосу в країні, паніки та неспроможності державних органів виконувати свої функції за призначенням", - кажуть в Службі безпеки.

Зокрема, через соцмережі проросійські тролі закликали до порушення карантинних обмежень, проведення акцій протесту, силового захоплення влади та "інформаційної підтримки деструктивних і антидержавних заходів".

СБУ розпочала кримінальні провадження щодо 17 агітаторів, які діяли за завданням російської сторони, за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори «працювали» в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

В СБУ розповіли, що мешканець Жашкова, що на Черкащині, учасник одного із нелегальних парамілітарних об’єднань, популяризував у соцмережах антиукраїнські матеріали із закликами до силового захоплення влади в країні. Він також поширював дискримінаційні статті щодо українських військових підрозділів та правоохоронних органів.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Інформацію про виявлених 353 агітаторів СБУ спрямувала до Національної поліції. 145 з них уже притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, у межах статті 173-1 КУпАП.

Служба безпеки України закликала інтернет-користувачів бути пильними і приділяти особливу увагу безпеці в інтернеті, довіряти лише інформації з офіційних джерел.

Нагадаємо, три роки тому, 15 травня, рішенням РНБО були заблоковані онлайн-ресурси російського походження, наприклад, "ВКонтакте", "Одноклассники", чи поштовий сервіс Mail.ru. Тепер заборону на них знову подовжили

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація