Санітайзери, особиста ручка та дистанція: уряд затвердив протиепідемічні заходи для місцевих виборів

Санітайзери, особиста ручка та дистанція: уряд затвердив протиепідемічні заходи для місцевих виборів

Фото: УНІАН

В уряді рекомендують не брати дітей на виборчі дільниці.

Кабінет міністрів України сьогодні, 14 вересня, затвердив протиепідемічні заходи під час організації та проведення виборів в умовах пандемії нового коронавірусу COVID-19. Відповідне рішення, зокрема, пояснює, як організувати роботу виборчих комісій та проголосувати на самоізоляції.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Відповідним рішенням, ухваленим на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19", — йдеться у повідомленні.

Як буде організована робота на виборчих дільницях?

Так, згідно з документом, людей, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій, опитуватимуть щодо наявності симптомів респіраторних захворювань і проводитимуть температурний скринінг.

На вході до приміщення виборчої комісії чи приміщення для голосування повинні бути антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору й утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях повинна бути розмітка, яка вказує на дотримання дистанції не менш ніж один метр. Потоки виборців на вхід та на вихід слід розділити. Крім того, рекомендовано, щоб у приміщенні одночасно перебували не більш ніж три виборці на один стіл для видачі бюлетенів.

Стільці, столи, меблі, які використовує комісія, повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

Члени виборчої комісії мусять сидіти на відстані не менше метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

"Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше від одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення — не рідше одного разу на 4 години. Обробляти окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції  усередину виборчої скриньки", — йдеться у документі.

Виборці ж повинні дотримуватись протиепідемічних заходів: обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати у респіраторі або захисній масці. Водночас члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць і користуватися особистою ручкою.

Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів і бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії слід провести заключну дезінфекцію.

Як проголосувати на самоізоляції? 

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше від 20:00 останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування, мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. А після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Як мають діяти члени виборчої комісії у разі виявлення коронавірусу в одного з них? 

У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші можуть продовжувати виконувати свої функції за відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі наявності контакту з хворим без застосування засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

Як працюватимуть спеціальні виборчі дільниці?

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше, ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Крім того, ухваленим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволено в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за перебігом виборчого процесу відповідних виборів.

Нагадаємо, у суботу, 5 вересня, в Україні офіційно розпочався виборчий процес місцевих виборів. Вибори-2020 відбудуться за новими правилами у зв'язку з початком дії нового Виборчого кодексу. 

Статистика коронавірусу: за добу в Україні виявили 2,5 тисячі нових випадків інфікування

Статистика коронавірусу: за добу в Україні виявили 2,5 тисячі нових випадків інфікування

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація