Санітарні пости, маски та ізолятори: як готуються школи до навчального року в умовах пандемії

Дата публікації
Перегляди
3101
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Санітарні пости, маски та ізолятори: як готуються школи до навчального року в умовах пандемії

Фото: УНІАН

У червоних зонах діти вчитимуться дистанційно.

Уроки на свіжому повітрі - одна з головних новацій, які школи готують для учнів в умовах пандемії. Навчальні заклади закуповують тисячі масок та літри дезінфекторів. На входах до шкіл уже встановлені санітарні пости - для вимірювання температури.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Школи 1 вересня відкриються та діти сядуть за реальні парти в регіонах, які потраплять до зеленої, жовтої та помаранчевої зон. Лише в червоних зонах діти вчитимуться заочно, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.  

Замість звичних наборів першокласника із зошита та букваря до парт найменших школярів прикріплять саморобні   теки із набором масок. 

І хоча учням початкової школи дозволено масок не носити, в одеській гімназії уже продумують різні варіанти. 

"Бачите, де є умивальники, має бути тільки мило та рушничок, а в класах, де нема умивальника, там повинен бути дезінфекційний засіб", - говорить Ірина Бурдейна, директор одеського ліцею "Гармонія".

Цього року головним кабінетом школи стане медична кімната. Вперше за історію багатьох шкіл відкривають ізолятори.

"Щоб залишати дітей, у яких виявили температуру, і вони очікуватимуть батьків у цьому ізоляторі, тому що в медичному кабінеті може бути дитина з травмою, наприклад, і вони не мають контактувати", - говорить Ірина Бурдейна.

У Херсонській області вимірювачі температури, літри дезінфекторів та санітарні інспекції будуть у кожній школі.  У вересні буде ще спекотно і освітяни не знають, чи витримають навіть старші діти випробування масками. Водночас  усе ж радять батькам запасатись ними самотужки.

Вчителі ж планують замість масок закупити прозорі щитки, адже викладати у масці буде вкрай складно. 

"Мені здається, у щитку буде краще. Тому що у людей є зараз алергія і дуже поганий звук. А така маска буде прозорою, видно буде обличчя і посмішку вчителя, яка дуже важлива для дітей", - розповідає Світлана Микитюк, директор НВК №56 Херсонської міськради.

Головна морока - у перевантажених шкіл: як розвести дітей у потоках і як розділити на групи. Частина шкіл планують чи не усе шкільне подвір'я заставити партами. 

Школи готуються до нового навчального року в умовах пандемії

Школи готуються до нового навчального року в умовах пандемії

Нагадаємо, МОЗ запровадило перед навчальним роком нові карантинні правила щодо організації навчального процесу. 

Наступна публікація