Самоізоляція після перетину КПВВ припинялася в трьох випадках: Ляшко розповів про оновлення правил

Дата публікації
Перегляди
327
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Самоізоляція після перетину КПВВ припинялася в трьох випадках: Ляшко розповів про оновлення правил

Фото: ДПСУ

Пункти тестування мають бути облаштовані на усіх КПВВ.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів про оновлення правил щодо припинення самоізоляції осіб, які повертаються з окупованих територій Донбасу та Криму на підконтрольні Україні території.

Про це він сказав під час брифінгу 12 січня, повідомляє "УНІАН".

Ляшко нагадав, що уряд 5 січня ухвалив постанову про внесення змін до карантинних обмежень, які діють в Україні.

"Саме в цих правилах відбулися певні оновлення щодо... припинення самоізоляції осіб, які повертаються з окупованих територій Луганської і Донецької областей, Автономної Республіки Крим і міста Севастополя на підконтрольні Україні території", - зауважив він.

Таким чином, наразі постановою про карантин передбачено, що самоізоляція після перетину контрольних пунктів в'їзду припинялася в трьох випадках. Перший - це коли завершується 14 днів. Другий - самоізоляцію можна припинити після отримання негативного результату на COVID-19, який проведений методом ПЛР-тестування. І третій, оновлений випадок, - після отримання негативного експрестесту на антиген до коронавірусу.

"І нове оновлення, яке з'явилося: самоізоляцію можна припинити після отримання негативного експрес-тесту на антиген до SARS-CoV-2, який проведено після перетину контрольного пункту в`їзду-виїзду", - наголосив Ляшко.

Так, своєю постановою уряд, зазначив головний санлікар країни, зобов'язав Донецьку, Луганську і Херсонську обласні державні адміністрації створити пункти тестування на КПВВ. Він наголосив, що послуги з проведення експрестесту на визначення антигену будуть безоплатними для громадян України.

"Сьогодні відбудеться нарада Міністерства охорони здоров`я з Державною прикордонною службою України. Завтра відбудеться селекторна нарада Міністерства охорони здоров`я зі структурними підрозділами обласних адміністрацій, на якій вже будемо запитувати, що зроблено на виконання постанови Кабінету міністрів України, і як організовується процес проведення тестування в контрольних пунктах, а також маршрутів пацієнтів, що буде, коли буде виявлятися позитивний експрестест. А саме, ми будемо запитувати, куди буде транспортуватися і доставлятися хворий для того, щоб продовжити лікування: як стаціонарне, так і амбулаторне", - сказав Ляшко.

Він додав, що щодня результати експрестестування, яке проводиться в пунктах тестування на контрольних пунктах, будуть передаватися до Центру громадського здоров'я і звідти потрапляти до застосунку "Вдома", і самоізоляція автоматично припинятиметься.

Нагадаємо, 5 січня уряд вніс зміни до постанови "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 9 грудня 2020 року.

Самоізоляція як покарання: на карантині частина людей страждає від самотності

Самоізоляція як покарання: на карантині частина людей страждає від самотності
Наступна публікація