"Самі ж віддаляєте відкриття ресторанів та пляжів": Зеленський розповів, чому в Україні можуть знову посилити карантин

"Самі ж віддаляєте відкриття ресторанів та пляжів": Зеленський розповів, чому в Україні можуть знову посилити карантин

Фото: Офіс президента України

Зеленський наголосив, що карантин в Україні не скасовано.

Другий етап пом'якшення карантину, попередньо, готується на 22 травня, але це буде можливе лише за умови зниження кількості нових інфікованих коронавірусом COVID-19. Для того, аби це сталося і уряд не посилював знову карантин, громадяни повинні й надалі дотримувати обмежувальних заходів.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення 13 травня.

"Щоразу, коли ви не надягаєте маску та ризикуєте заразити інших, ви самі ж віддаляєте відкриття ресторанів, пляжів та всього іншого. Зрозумійте - нам взагалі не складно підписати папірець і хоч завтра відкрити метро або дозволити концерти, та якими будуть наслідки? І тоді замість пом'якшення доведеться посилювати карантин", - сказав глава держави.

Зеленський наголосив, що третій день Україна живе у режимі послаблення карантину, але це не означає його повне скасування.

"Це не означає тепер усім можна розслабитись. Ходити без маски, або збиратися компаніями чи не дотримуватися дистанції. Цього ніхто не скасовував", - зауважив президент.

"Кожен наступний етап пом’якшення можливий тільки тоді, коли ми досягнемо конкретних показників. Зокрема, помірної кількості нових випадків захворілих та не критичного завантаження ліжок у лікарнях. А тому, будь ласка, будьте відповідальними та робіть кроки назустріч – носіть маски, коли потрібно вийти на вулицю, дотримуйтесь заходів гігієни. Кожен з нас має бути невід’ємною частиною єдиного війська – і тільки тоді ми переможемо хворобу. Наша зброя – терпіння, дисципліна та відповідальність... Я вкотре прошу вас порівняти нашу статистику та показники інших країн, зокрема сусідів. Нам вдається втримувати ситуацію завдяки вчасним діям та вашій підтримці. Давайте це продовжимо", – наголосив президент України.

Нагадаємо, від 22 травня в Україні заплановане поступове відновлення роботи громадського транспорту. Карантинні обмеження на роботу транспорту має переглянути Кабінет міністрів. Влада вже анонсувала, що запуск транспортного сполучення відбуватиметься у три етапи та з дотриманням санітарних вимог. 

Що змінилося у Києві після послаблення карантину — пряме включення

Що змінилося у Києві після послаблення карантину — пряме включення

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація