Розширено коло осіб для безкоштовного тестування на коронавірус: МОЗ

Розширено коло осіб для безкоштовного тестування на коронавірус: МОЗ

Фото: Associated Press

Відтепер на коронавірус тестуватимуть усіх, хто має симптоми ГРВІ.

У МОЗі оновили стандарт надання медичної допомоги при COVID-19 в частині проведення тестувань. Згідно з ним, буде значно розширено коло осіб, які зможуть безоплатно пройти дослідження на коронавірус.

Про це на своєму щоденному брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він зауважив, що доручив розробити чіткий алгоритм проведення досліджень на COVID-19 та оприлюднити його на початку наступного тижня. Список розширили через те, що зараз зменшилася кількість звернень за ПЛР-тестуванням і лабораторії перестали працювати на повну потужність.

"Відтепер робити ПЛР-тест будуть усім, хто має ознаки респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі чи ні, для того щоб підтвердити або спростувати діагноз COVID-19. Крім цього ми додали тестування методом експрес-діагностики - це швидкі тести на антиген. Результати цих тестів відомі за 15 хвилин після проведення тестування. Насамперед у такий спосіб будуть тестувати людей з ознаками коронавірусної хвороби чи ГРВІ, але в цьому випадку, якщо експрес-тест виявиться позитивним, то цей результат потім підтвердять ПЛР-тестуванням", - сказав Максим Степанов.

Також експрестести робитимуть усім, кого планують госпіталізувати, також тих, хто контактував з хворими тощо. За тиждень у МОЗі мають розробити чіткий алгоритм дій щодо цього та представити його громадськості.

Нагадаємо, що КТ не є безпечною для людини, оскільки під час такої процедури пацієнт отримує серйозне опромінення. Також вона не впливає на тактику лікування COVID-19. Про це розповів  професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко. 

Максим Степанов розповів, коли українцям чекати на повний локдаун

Максим Степанов розповів, коли українцям чекати на повний локдаун

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація