Розробники російської вакцини проти коронавірусу заявили про 95% її ефективності: вже відома приблизна ціна

Дата публікації
Перегляди
794
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розробники російської вакцини проти коронавірусу заявили про 95% її ефективності: вже відома приблизна ціна

Фото: Associated Press

Майже 20 тисяч добровольців зробили першу і другу імунізацію.

Ефективність російської вакцини проти коронавирусу "Супутник V" на 42 день після першої ін'єкції перевищила 95%. Фахівці не виявили непередбачених небажаних явищ під час випробуваннь.

Про це заявили розробники препарату.

"Супутник V" створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф.Гамалії МОЗ РФ та зареєстрована 11 серпня. Вона стала першою у світі. Її клінічні випробування тривають і досі. 

Ефективність застосування вакцини "Супутник V" склала 91,4% на підставі другого проміжного аналізу на 28-й день після першої імунізації. Попередні дані показують ефективність застосування вакцини вище 95%.

Наразі у подвійному плацебо-контрольованому дослідженні "Супутника V" в Росії беруть участь 40 тисяч добровольців. Першу ін'єкцію з них отримало більше 22 тисяч, і більше 19 тисяч зробили обидві. Спостереження за станом учасників триває.

Як уточнюють розробники, з 14 тисяч добровольців, які отримали вакцину, вісім захворіли на COVID-19, а з 4,7 тисячі, які отримали плацебо, - 31.

Вартість однієї дози вакцини "Супутник V" на міжнародних ринках становитиме менше 10 доларів. "Російський фонд прямих інвестицій  продовжує розширювати існуючі угоди з міжнародними виробничими партнерами щодо виробництва вакцини для понад 500 мільйонів людей у 2021 році", - пишуть у Твіттері розробники.

Нагадаємо, РФ запропонувала американцям розробити вакцину проти коронавірусу. Однак останні не прийняли пропозицію з Москви. У Вашингтоні російські розробки вважали "надто недосконалими".

Крім цього, Росія хоче, щоб Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла їхній препарат до списку вакцин для використання у екстрених ситуаціях. 

Російська вакцина від COVID-19: що відомо – "Секретні матеріали"

Російська вакцина від COVID-19: що відомо – "Секретні матеріали"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
794
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація