Російську вакцину від коронавірусу Sputnik V вперше зареєстрували за кордоном

Російську вакцину від коронавірусу Sputnik V вперше зареєстрували за кордоном

Фото: Associated Press

Реєстраційне посвідчення препарату видала Білорусь.

Білорусь видала реєстраційне посвідчення російській вакцині від коронавірусу Sputnik V.

Про це йдеться у повідомленні Російського фонду прямих інвестицій, який фінансував розробку препарату, пише БЕЛТА.

Реєстраційне посвідчення на вакцину видало Міністерство охорони здоров'я Білорусі. Таким чином препарат може бути допущений до медичного застосування в країні.

"Ми можемо офіційно заявити, що, за наявними на сьогодні даними, вакцина безпечна і ефективна, серйозних або непередбачених побічних ефектів виявлено не було", — сказав міністр охорони здоров'я Білорусі Дмитро Піневич.

Він також наголосив, що Білорусь стала першою країною, яка взяла участь у клінічних випробуваннях Sputnik V. Вакцинація громадян запланована на січень 2021 року, коли препарат допустять до реалізації та медичного застосування.

"Білорусь стала першою країною, яка взяла участь у зарубіжних клінічних дослідженнях вакцини Sputnik V, а також першою державою після Росії, яка офіційно зареєструвала вакцину", — заявив голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.

Слід зауважити, що дослідження препарату в Білорусі тривало від 1 жовтня. У ньому взяли участь сто добровольців. До слова, в країні також також планують запустити виробництво Sputnik V.  У 2021 році там розпочнуть промислове виробництво російської вакцини.

Як повідомлялося, вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф. Гамалії МОЗ РФ, зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі.

Кілька країн зголосилися взяти російську вакцину для власних тестувань. Приміром, Угорщина стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату. Натомість Євросоюз не збирається купувати її. 

Крім того, в Росії зафіксовано щонайменше декілька випадків зараження COVID-19 після вакцинації. 

Дмитро Разумков сумнівається в якості російської вакцини від коронавірусу "Супутник"

Дмитро Разумков сумнівається в якості російської вакцини від коронавірусу "Супутник"

Повʼязані теми:

Наступна публікація