Росіянин встановив рекорд заразності, передавши коронавірус 1500 особам

Росіянин встановив рекорд заразності, передавши коронавірус 1500 особам

Фото: pixabay

Зазвичай, людина, інфікована навіть агресивним штамом “Дельта”, заражає 5-6 осіб.

У Росії зафіксовано рекордний випадок поширення однією особою коронавірусної інфекції. Як повідомив агентству ТАСС керівник філії наукового центру “Вектор” Олександр Семенов, один росіянин заразив коронавірусом півтори тисячі своїх співгромадян.

Російський науковець із Єкатиренбурга не уточнив регіон, де відбулося масове зараження, яке називають суперсідінгом (superseeding).

“У Росії зафіксовано максимальний випадок суперсідінгу, коли одна людина заразила відразу 1,5 тисячі осіб”, - повідомив Семенов.

За його словами, статистика свідчить, що один пацієнт з COVID-19 при інфікуванні стандартним варіантом коронавірусу заражає від двох до трьох осіб. Якщо він є носієм штаму “Дельта”, то кількість заражених може зрости до 5-6 осіб. Суперпоширювачі здатні заражати на порядки більше.

Семенов стверджує, що частка таких масових поширювачів в деяких регіонах може досягати 80%. За його словами, йдеться про регіони, де люди нехтують масками, не дотримуються соціальної дистанцію, “товпляться, обіймаються, цілуються, тусуються всі разом”. 

Нагадаємо, раніше в Китаї заявили, що заразніший штам коронавірусу "Дельта", який вже призвів до одного з найбільших спалахів з початку пандемії, завезли до країни росіяни.

Повʼязані теми:

Наступна публікація