Росія може розповсюджувати дезінформацію щодо вакцини проти коронавірусу – Держдеп США

Дата публікації
Перегляди
2461
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія може розповсюджувати дезінформацію щодо вакцини проти коронавірусу – Держдеп США

Фото: Associated Press

Москва постійно висуває необґрунтовані звинувачення проти фінансованих США зусиль в галузі біологічних досліджень.

Російська система дезінформації буде діяти для підриву довіри до вакцини від нового типу коронавірусу COVID-19, коли така буде розроблена.

Про це заявила спеціальна посланниця Держдепартаменту з питань боротьби з дезінформацією Леа Ґебріел, передає "Голос Америки".

"Ми бачили подібне раніше, і схоже, що вони знову на це підуть, як поширюючи неправдиву інформацію, вигадану ними самими, так і посилюючи голоси з місць, які просувають "теорії змов". Ми це бачимо знову і знову", - заявила вона.

Зі слів спецпосланниці Держдепу США, ці побоювання ґрунтуються на минулому досвіді.

"Є безліч минулих прикладів того, що Росія займалася розповсюдженням дезінформації з питань охорони здоров'я. Це добре відома тактика, і зовсім недавно ми бачили, як російська система дезінформації просувала безпідставні "теорії змов" з приводу впливу формату зв'язку 5G, як це недавно було розкрито газетою The New York Times. Центр Держдепартаменту США з боротьби з дезінформацією зараз також спостерігає за спробами на російських сторінках в соцмережах поширювати дезінформацію про Білла Гейтса (засновник компанії Microsoft, мільярдер - ред.)", - пояснила Леа Ґебріел.

Також вона навела приклади заяв російських офіційних осіб, а також російських медіа, пов'язаних з державою, які в минулі роки поширювали дезінформацію, пов'язану з питаннями здоров'я людини.

"Ми пам'ятаємо, як в 2016 році помічник прем'єр-міністра Медведєва (Геннадій Онищенко - ред.) говорив про те, що США навмисно заразили комарів вірусом Зіка в регіоні Чорного моря для ведення біологічної війни проти Росії. А в 2019 році заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков неправдиво звинуватив США в тому, що вони сприяли поширенню вірусів Зіка і Ебола", - сказала Леа Ґебріел.

Спецпосланниця Держдепартаменту США нагадала, що вже довгий час Росією проводиться кампанія, в ході якої Москва постійно висуває необґрунтовані звинувачення проти фінансованих Сполученими Штатами зусиль в галузі біологічних досліджень.

"Програми зі співробітництва, до яких залучено більше двох десятків країн в усьому світі, спрямовані на посилення біологічної безпеки і на підвищення рівня спостережень за поширенням захворювань. Таким чином, ми бачимо, що в нинішній ситуації Росія просто атакує ті структури, які допомагають впоратися з викликом", - зазначила вона.

Леа Ґебріел очолює створений в рамках Держдепартаменту США міжвідомчий Глобальний центр із залучення (Global Engagement Center). У його роботі беруть участь представники міністерств оборони, фінансів і внутрішньої безпеки США, розвідувальних служб і Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У той час, коли країни зупинилися у глухому куті, а мільярди людей втрачають гроші на проживання, громадські діячі дражняться проривом, який ознаменує кінець пандемії руйнівного коронавірусу: вакцина. Але є й інша, найгірша можливість: вакцина може бути ніколи не винайдена. Що буде, якщо її так і не винайдуть - читайте у нашому матеріалі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2461
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація