Родині померлої від коронавірусу лікарки з Миколаєва виплатять півтора мільйона гривень компенсації

Родині померлої від коронавірусу лікарки з Миколаєва виплатять півтора мільйона гривень компенсації

Фото: УНІАН

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про компенсацію лікарці, яка померла від коронавірусу.

Родині померлої від COVID-19 лікарки з Миколаєва виплатять моральну компенсацію у розмірі 1,5 млн гривень. Таке рішення ухвалила спеціальна комісія після скандалу, який вибухнув у соцмережі.

Про це під час щоденного брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він розповів, що його особисто обурила історія, яка сталася з медиком з Миколаєва Галиною М*. 

Так, родині сімейної лікарки відмовили у компенсації після її смерті від ускладнень після коронавірусної інфекції. Таке рішення у Миколаєві ухвалила спеціальна комісія, обгрунтувавши це тим, що працівники амбулаторії, де працювала жінка, повідомили, що вона інфікувалася не на роботі, а вдома від свого чоловіка, який працює лікарем-хірургом.

"Я вважаю, що механізм встановлення такого професійного захворювання наших лікарів має бути спрощеним. Ми поставили це питання на контроль, поспілкувалися з місцевою владою. З'ясувалося, що деякі представники комісії мали особистий конфлікт з пані Галиною. У ОДА з'ясували всі обставини, оновили склад комісії і переглянули рішення", - розповів Степанов.

За його словами, департамент охорони здоров'я ухвалив рішення що захворювання лікарки пов'язано з її професійною діяльністю і родина має право на компенсацію, передбачену державою, у розмірі 1,5 млн гривень.

Нагадаємо, що родичі сімейної лікарки, яка померла від коронавірусу, стверджують, що вона інфікувалася на робочому місці. Натомість спеціальна комісія, яка розглянула цей випадок, вважає, що захворювання побутове, попри задокументовані випадки контакту з COVID-пацієнтами.

Скандал довкола смерті сімейної лікарки з Миколаєва: де жінка інфікувалась коронавірусом

Скандал довкола смерті сімейної лікарки з Миколаєва: де жінка інфікувалась коронавірусом

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація