Різняться за віком: вчені виявили нові симптоми коронавірусу

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
2047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Різняться за віком: вчені виявили нові симптоми коронавірусу

Фото: УНІАН

Англійські науковці визначили, що окремі симптоми коронавірусу мають вікові особливості.

У Англії науковці дослідили понад мільйон людей і виявили додаткові симптоми коронавірусу. Результати дослідження встановили, що COVID-19 пов'язаний із ширшим набором симптомів, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляє Imperial College London.

У дослідженні участь узяли понад мільйон жителів Англії. Однак близько 60% інфікованих людей не повідомили про симптоми протягом тижня, що передував тестуванню.

Тести на мазки, зібрані в період з червня 2020 року по січень 2021 року в рамках дослідження REACT, проведеного Імперським коледжем у Лондоні, показали, що озноб, втрата апетиту, головний біль та болі в м’язах разом найбільш тісно пов’язані з інфікуванням. Наявність будь-якого з цих симптомів окремо, чи в поєднанні з "класичними", було пов’язано із зараженням коронавірусом, і чим більше симптомів виявляли люди, тим більша була ймовірність позитивного тесту.

Дослідження також виявило, що симптоми різнилися за віком. Хоча озноб пов’язували з позитивним тестуванням у будь-якому віці, головні болі були зареєстровані у молодих людей у ​​віці 5-17 років, втрата апетиту у 18-54 та 55+ років та болі в м’язах у людей у ​​віці 18-54 років. Інфіковані діти віком 5-17 років також рідше повідомляли про лихоманку, постійний кашель та втрату апетиту порівняно з дорослими.

Зараз жителям Англії рекомендується пройти тест на COVID-19, якщо вони мають хоча б один із чотирьох класичних симптомів: втрата смаку, втрата нюху, лихоманка, новий постійний кашель. Це називається "тестуванням другого рівня”. 

"Ці нові результати свідчать про те, що багато людей з COVID-19 не будуть проходити тестування - і, отже, не будуть проходити самоізоляцію - оскільки їх симптоми не збігаються з тими, що використовуються в сучасних рекомендаціях щодо охорони здоров'я для виявлення інфікованих людей. Ми розуміємо, що потрібні чіткі критерії тестування, і що включення великої кількості симптомів, які зазвичай зустрічаються під час інших захворювань, таких як сезонний грип, може призвести до ризику самоізоляції людей без потреби. Я сподіваюся, що наші результати щодо найбільш інформативних симптомів означають, що програма тестування може скористатися найсучаснішими доказами, допомагаючи виявити більше заражених людей , - говорить професор Пол Елліот, директор програми REACT в Imperial.

Дослідження також з'ясовувало, чи поява нового варіанту коронавірусу у Великобританії, пов’язана з іншим профілем симптомів.

"Важливо, щоб ми постійно стежили за тим, як вірус впливає на людей, щоб програми тестування відповідали мінливим потребам", - додав професор Пол Елліот.

Дослідники порівняли симптоми, про які повідомляли самі, і результати тестів мазків, зібрані для дослідження REACT у листопаді - грудні.

Хоча симптоми були приблизно подібними, у січні порівняно з листопадом - груднем кількість випадків втрати нюху була меншою при перенесенні COVID-19, тоді як частка людей, які мали позитивні результати з новим постійним кашлем, зросла.

Нагадаємо, що 30% українців не захворіють на коронавірус. Вони несприйнятливі до "ковіду" через індивідуальні особливості імунної системи.

Щеплення проти коронавірусу: чи зможе вакцина побороти пандемію в Україні - "Секретні матеріали"

Щеплення проти коронавірусу: чи зможе вакцина побороти пандемію в Україні - "Секретні матеріали"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
2047
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація