Річниця COVID-19: у Чернівцях рівно рік тому був зафіксований перший випадок коронавірусу

Дата публікації
Перегляди
695
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Річниця COVID-19: у Чернівцях рівно рік тому був зафіксований перший випадок коронавірусу

Фото: Чернівецька ОДА у Facebook

Чоловік, у якого виявили COVID-19, повернувся тоді з дружиною з Італії.

У Чернівцях рівно рік тому був зафіксований перший в Україні випадок коронавірусу.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 3 березня. 

"Рівно рік тому ми зафіксували в Україні першого хворого на COVID-19. Це відбулося 3 березня 2020 року. Саме з цієї дати Україна прокинулася в новій реальності. Це рубікон, від якого почався відлік боротьби наших медиків зі світовою пандемією коронавірусу", - зазначив він. 

Тоді чоловік з жінкою подорожували країнами, де був зафіксований COVID-19. Родина повернулася в Україну з Італії 26 лютого через румунський аеропорт.

Приїхавши додому, пара самоізолювалася, але за два дні у чоловіка з'явилися симптоми інфекційного захворювання. Він звернувся до сімейного лікаря та виконував усі його вказівки.

29 лютого, ввечері, у чоловіка з’явилися певні симптоми, що потребували консультації у інфекційній лікарні. Хворий був госпіталізований до обласної клінічної лікарні, яка визнана госпітальним центром. 

"Вони подорожували з 21 числа, симптоми з’явилися 28 лютого, госпіталізація відбулася 29 числа і 1 березня були проведені вірусологічні дослідження, які завершились учора пізно ввечері. Симптоми наразі: лихоманка і сухий кашель", - сказав тоді заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в Україні починається нова - третя - хвиля захворюваності на коронавірус. Про це 3 березня заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький.

"Судячи з того, що у нас йде ріст кожного дня. Сьогодні - це більше 7 тисяч захворівших на COVID-19 за останню добу. Я не бачу різниці, який це саме штам. У нас був маленький локдаун для COVID-19, коли у нас було по 2-5 тисяч. На сьогоднішній день все, на жаль, зростає. Я так думаю, що ми виходимо на чергову хвилю захворюваності на COVID-19", - заявив він.

Нардеп наголосив, що причиною швидкого поширення коронавірусу є те, що люди розслабилися і не дотримуються карантинних норм. Також він зазначив, що зростання кількості хворих може бути пов'язане з мутаціями коронавірусу.

Коронавірус в Україні: як жителі Чернівців зустріли нові обмеження "червоної зони"

Коронавірус в Україні: як жителі Чернівців зустріли нові обмеження "червоної зони"

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
695
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація