Регулятор ЄС затвердив вакцину Pfizer проти коронавірусу

Регулятор ЄС затвердив вакцину Pfizer проти коронавірусу

Фото: Associated Press

Тепер дозвіл на розповсюдження вакцини в Євросоюзі має дати Європейська комісія.

У понеділок, 21 грудня, Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) дало позитивну оцінку американсько-німецькій вакцині BioNTech/Pfizer. 

"Це вирішальний момент в наших зусиллях, щоб доставити безпечні і ефективні вакцини європейцям! EMA тільки що опублікувало позитивний науковий висновок про вакцину BioNTech/Pfizer", — написала голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter. 

"Я із радістю повідомляю, що науковий комітет EMA засідав сьогодні й рекомендував умовний дозвіл на продаж у ЄС вакцини, розробленої Pfizer та BioNTech", — зазначила виконавча директорка EMA Емер Кук під час пресконференції.

За її словами, наукова оцінка EMA заснована на переконливості наукових даних про безпеку, якість та ефективність вакцини, інформує The Gardian.

"Фактичні дані переконливо показують, що користь від цієї вакцини проти COVID-19 перевищує ризики", — заявила Кук, висловивши сподівання, що вакцина Pfizer-BioNTech захистить і від нового штаму коронавірусу, зафіксованого переважно у Великобританії.

"Наразі немає доказів того, що ця вакцина не буде працювати проти нового варіанту", — додала вона.

Раніше використовувати вакцину виробництва компаній Pfizer та BioNTech у Швейцарії дозволив регуляційний орган з лікарських засобів Swissmedic. Це перша, схвалена для використання у країні вакцина, яку також визнали безпечною. 

Також розроблену компаніями Pfizer і BioNTech вакцину 11 грудня схвалило Управління з питань якості продовольства і медикаментів при Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб США. Вакцинувати населення у країні почали вже 14 грудня. 

У США терміново ліцензували вакцину від коронавірусу

У США терміново ліцензували вакцину від коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація