"Реанімація забита, ми вже не маємо куди класти" - директор львівського Центру легеневого здоров'я

"Реанімація забита, ми вже не маємо куди класти" - директор львівського Центру легеневого здоров'я

фото / Центр легеневого здоров'я, Facebook

Усі пацієнти лікарні - кисневозалежні.

У Центрі легеневого здоров'я у Львові скалась загрозлива ситуація. Там не залишилось вільних місць, а кількість важких пацієнтів різко збільшилась. Про це повідомив генеральний директор Центру легеневого здоров'я Любомир Рак, передає "Еспресо.Захід".

"На сьогодні в лікарні перебуває 170 пацієнтів з COVID-19 і всі – кисневозалежні. Ситуація загрозлива. У суботу у нашу лікарню поступило 18 пацієнтів. У неділю – 12. Всі - дуже важкі. Ми вже не маємо, куди класти. Реанімація – забита. Всі відділення – забиті", -  розповів Любомир Рак.

Різке зростання кількості важких пацієнтів директор медзакладу пояснює легковажним ставленням людей до коронавірусної загрози.

"Погіршення ситуації із захворюваністю почали спостерігати після 15-20 вересня, коли почалося навчання у школах та університетах. До цього у нас на стаціонарному лікуванні перебувало по 130-140 хворих. У лікарні ще були місця. Люди втратили пильність. Їм здається, що якщо немає жорсткого карантину, то й коронавірусу немає. Мені досі доводиться чути фрази, що це все брехня, що ніякого коронавірусу немає і його вигадали лікарі, щоб на тому заробити.  Так буде тривати доти, доки ця хвороба не торкнеться кожної родини", - каже він.

Але, на думку лікаря, чекати такого сценарію розвитку подій не варто, адже тоді системі охорони здоров'я загрожуватиме колапс.

"Єдиний вихід, який я зараз бачу, - негайно запроваджувати повний карантин", - висловив свою думку Любомир Рак.

Нагадаємо, коронавірусна інфекція знову набирає оберти у Львівській області. За час пандемії на Львівщині уже 23 129 підтверджених випадків інфікування коронавірусом. За вчорашню добу лабораторні центри провели 1000 ПЛР-тестів, з яких 341 – позитивні результати. Серед них – 144 мешканці Львова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація