Реанімація переповнена: керівниця Олександрівської лікарні розповіла про ситуацію з коронавірусом в закладі

Реанімація переповнена: керівниця Олександрівської лікарні розповіла про ситуацію з коронавірусом в закладі

Смертність не зменшується.

Навантаження на лікарні, призначені для допомоги пацієнтам із коронавірусом, збільшилося. Особливий приріст хворих медики фіксують у реанімаціях. 

Про це розповіла головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко в Сніданку з 1+1. 

"Переповнене відділення реанімації. Останній місяць вісім-десять важких хворих, з яких від одного до трьох інфікованих перебувають на апараті штучної вентиляції легень. Зменшення кількості смертей ми не спостерігаємо. Важка категорія хворих з вираженою дихальною недостатністю помирають", - наголосила Людмила Антоненко.

Вона відзначила, що лікарі вже чітко розрізняють симптоми коронавірусу в хворих навіть до надходження результатів тестів.

Коронавірус не відступає: чого чекати українцям

Коронавірус не відступає: чого чекати українцям

"Клінічна картина типова. Великий відсоток хворих на COVID-19 надходять до лікарні з високою лихоманкою відразу. Ми її вже відрізняємо від пневмонії, яка також спостерігається. Навіть якщо немає позитивного ПЛР-тесту, то є клінічна картина. Є певні зміни на комп'ютерній томографії легень", - наголосила лікарка. 

За її словами, інфікування коронавірусом супроводжується великою запальною реакцією. "Дексаметазон" (ліки - Ред.) дійсно впливає, зменшує запальний процес і депресію імунної системи. Саме тому він призначається до лікування пацієнтів, але він жодним чином не впливає на вірус", - розповіла Людмила Антоненко. Вона також додала, що останнім часом до протоколу лікування хворих також додали препарати-антикоагулянти, які перешкоджають згортання крові, що провокує COVID-19.

Керівниця Олександрівської лікарні застерігає людей від нехтування карантином. "Збільшення інфікованих хворих пов'язане з ігноруванням і нехтуванням всіх заходів, які були визначені карантином. Тільки з цим", - наголосила Людмила Антоненко.

Як повідомлялося, в Україні станом на 19 червня виявили 34 984 випадки коронавірусу. Від початку пандемії померло 985 людей. За останню добу зафіксували 921 новий випадок. Кількість одужалих сягнула вже 16 033.

Днем раніше, 18 червня МОЗ звітувало про 829 нових випадків, 23 смерті та 594 пацієнтів, які за добу одужали. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація