Разумков порадив не шукати винних у незаконності "коронавірусного" карантину

Разумков порадив не шукати винних у незаконності "коронавірусного" карантину

Ілюстративне фото / Фото: Associated Press

Голова ВР вважає, що, замість пошуку винних, варто взяти рішення КСУ до уваги і більше не помилятися.

Не варто шукати винних у тому, що деякі положення постанови Кабінету міністрів про "коронавірусний" карантин в Україні виявилися неконституційними

Про це голова Верховної ради Дмитро Разумков заявив у токшоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Посадовець вважає пошук винних "не зовсім коректним", оскільки в умовах, схожих на пандемію COVID-19, досі не доводилося працювати жодній владі "не лише в Україні, а й, мабуть, у світі".

"Як показує практика, на початку боротьби з коронавірусом всі відпрацювали достатньо ефективно. Хтось краще, хтось трошки гірше. Але всі зробили ті першочергові кроки, які не дозволили розвиватися епідемії так, як вона розвивалася в Іспанії, в Італії, в багатьох інших державах світу і Європи зокрема", - наголосив Разумков, додавши, що, замість пошуку винних, варто "взяти (рішення КСУ - ред.) до уваги і більше не робити тих помилок, які були зроблені".

Як повідомлялося, Конституційний суд 28 серпня визнав неконституційними деякі положення постанови Кабінету міністрів про карантин в Україні, запроваджений у зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби COVID-19. 

Йдеться про заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, готелів, хостелів, розважальних закладів, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, а також про обов'язкову самоізоляцію громадян.

У КСУ визнали, що зазначені протиепідемічні заходи, ухвалені урядом, суперечать конституційним правам і свободам громадян.

Зокрема, обмеження пов'язані із самоізоляцією, обмежують право особи на свободу пересування. А закриття пунктів пропуску, обмеження перевезень Україною, суперечать праву громадян вільно пересуватися і залишати територію країни. 

В Україні розширили список "червоної" карантинної зони

В Україні розширили список "червоної" карантинної зони

Повʼязані теми:

Наступна публікація