В грудні в Україні може бути 400 тисяч хворих на COVID-19, але колапсу можна уникнути - Радуцький

В грудні в Україні може бути 400 тисяч хворих на COVID-19, але колапсу можна уникнути - Радуцький

Фото: Pexels

Хоча кількість тестів суттєво збільшили, все одно показники тестування не встигають за зростанням кількості інфікованих.

За останні два тижні кількість активних хворих в Україні збільшилася на приблизно 30%. У разі збереження такої динаміки в грудні в Україні буде вже 400 тисяч активних хворих. Але за умови розгортання додаткових лікарень, система охорони здоров'я повинна витримати.

Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці проаналізував динаміку розповсюдження вірусу. 

"За останні два тижні кількість активних хворих в Україні збільшилась з 122 тисяч до 164 тисяч, тобто приблизно на 30%. Якщо така динаміка збережеться і надалі, в грудні ми будемо мати вже активних 400 тисяч хворих", - написав він. Згідно з підрахунками, госпіталізації потребують приблизно 15% від людей, у яких виявили COVID-19. 

"Якщо кількість активних хворих збільшиться до 400 тисяч, нам потрібно буде 60 тисяч ліжко-місць. Розрахунки свідчать, що наша система охорони здоров’я за умови розгортання додаткових лікарень повинна витримати. Але грудень - не останній місяць зими. Другий пік захворюваності на грип традиційно припадає на лютий. Тому ми вже сьогодні маємо робити все, щоб стримати темпи епідемії та уникнути локдауну країни" - зазначив Радуцький. 

Він також пояснив, що у "червоній" карантинній зоні перебувають здебільшого західні регіони, тому що вони посідають перші місця за динамікою зростання захворюванності. Це -  Хмельницька, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська та Рівненська області. 

Показник завантаженості ліжок у медзакладах, де лікують хворих на коронавірусну хворобу, в середньому по країні складає 62,3%. Наразі немає жодного регіону, де б цей показник складав менше 50%. 

Статистика спростовує міф, що хворіють на коронавірус найчастіше люди похилого віку. Найбільша кількість інфікованих у віковій групі від 50 до 59 років. Також багато хворих у групах від 30 до 49 років та від 60 до 69. Тобто хворіють майже всі дорослі. Менший відсоток хворих серед дітей та підлітків, але Радуцький зауважує, що це може бути пов’язано з тим, що перебіг хвороби у них доволі часто майже безсимптомний.

Помирають від COVID-19 найчастіше українці від 60 до 79 років - люди, які входять до групи ризику.

Статистика свідчить, що в країні є регіони, де кількість тестів явно недостатня. Наприклад, в Одеській області за добу проведено лише 1295 ПЛР-тестів і виявлено 506 інфікованих, а в Києві проведено 9114 ПЛР-тестувань і виявлено 598 хворих. Тобто в столиці кількість спроможність робити ПЛР-тестування у 7 разів вища, ніж в Одеській області.

До того ж, в регіоні аномально високий відсоток нових хворих - майже 40%, тобто їхня справжня кількість, ймовірно, значно вища. 

Радуцький додав, що хоча кількість проведених тестів збільшилася на 15% і за минулу добу встановили рекорд з кількості тестів – 36 тисяч - все одно показники тестування не встигають за зростанням кількості інфікованих.

Для госпіталізації з коронавірусом не обов`язкове підтвердження ПЛР-тестуванням – Максим Степанов

Для госпіталізації з коронавірусом не обов`язкове підтвердження ПЛР-тестуванням – Максим Степанов

Повʼязані теми:

Наступна публікація