Рада запровадила кримінальне покарання за вивезення протиепідемічних товарів

Дата публікації
Перегляди
745
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада запровадила кримінальне покарання за вивезення протиепідемічних товарів

Фото: УНІАН

Порушників очікують великі штрафи.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про кримінальне покарання за вивезення товарів протиепідемічного призначення.

За таке рішення проголосували 274 депутати.

Документом встановлюється, що за вивезення товарів протиепідемічного призначення у значному розмірі за кордон поза митним контролем передбачається відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 8 до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136-204 тисячі гривень) із подальшою конфіскацією.

Якщо порушення здійснене повторно або ж групою осіб, або особою, раніше судимою за таке порушення, або службовою особою – передбачено штраф від 20 до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-425 тисяч гривень).

Значним розміром вважається загальна сума товарів, яка перевищує у 200 разів неоподатковуваний мінімум доходів громадян, - понад 210 тисяч гривень.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Кулеба спростував заяву прем’єр-міністра Словаччини про експорт медичних масок з України

Кулеба спростував заяву прем’єр-міністра Словаччини про експорт медичних масок з України

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
745
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація