Рада ухвалила законопроєкт щодо підтримки ФОПів: як допоможуть підприємцям

Рада ухвалила законопроєкт щодо підтримки ФОПів: як допоможуть підприємцям

Фото: УНІАН

ФОПам спишуть деякі податкові борги.

Верховна Рада підтримала за основу і загалом законопроєкт про податкові послаблення для бізнесу на період карантину. "За" законопроєкт №4430, який ініціював президент Володимир Зеленський, проголосували 302 народних депутати.

Відповідне рішення ухвалила ВР 4 грудня.

Згідно із документом, борги ФОПів розміром до 3060 буде анульовано. Тим, чий борг не перевищує 6800 гривень, дозволили сплатити його до 29 грудня 2021 року.

Крім того, тим, хто погасить податковий борг за шість місяців, спишуть штрафи й пені. Також, за законопроєтом, платників єдиного податку першої групи звільнили від сплати цього податку та сплати ЄСВ до травня 2021 року. Цей період буде включено до страхового стажу.

Згідно з документом, буде збільшено поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів щодо його стягнення до 3060 гривень.  Також не будуть обкладатися податками компенсація розміром 8 тисяч гривень, виплачена за збитки через карантин. 

"Реалізація передбачених законопроєктом положень дасть змогу підтримати платників податків, які зазнають суттєвих втрат внаслідок встановлених урядом обмежень, сприятиме покращенню фінансового стану суб’єктів господарювання і громадян, послабленню адміністративного тиску на платників податків, оптимізації витрати часу податкових органів та ресурсів на погашення податкового боргу", — йдеться в тексті документа.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про виплату компенсацій бізнесу, який зазнав збитків під час карантину. Держава виплатить 8 тисяч гривень одноразової допомоги підприємцям.

Для того, щоб оформити заявку на отримання виплати, потрібно: зайти або встановити застосунок "Дія", пройти ідентифікацію, заповнити номер банківського рахунку.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація