Рада ухвалила черговий законопроєкт про підтримку бізнесу та людей під час карантину: що він передбачає

Рада ухвалила черговий законопроєкт про підтримку бізнесу та людей під час карантину: що він передбачає

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Документ вносить зміни у низку інших законів.

Верховна Рада України ухвалила черговий законопроєкт щодо підтримки населення та бізнесу на період запровадженого карантину через коронавірус.

За цей документ проголосували 312 депутатів.

Законопроєкт запроваджує підтримки для працівників та роботодавців в умовах поширення коронавірусу; розширює підстави для продовження процесуальних строків встановлених судом або законом; забезпечую виконання судових рішень; запроваджує відповідальність за вчинення суспільно небезпечних діянь в умовах поширення коронавірусу.

Також у документі передбачено звільнення від сплати ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, зокрема лікарських засобів, медичних виробів, медичного обладнання, а також операції з постачання таких товарів на території України (тобто для громадян частина медикаментів має подешевшати на 7% і 20% залежно від того, які лікарські засоби чи товари будуть включені до відповідної постанови уряду).

Водночас виробники лікарських засобів, згідно із законопроєктом, мають отримувати спирт за нульовою ставкою за нульовою ставкою акцизного податку з видачею податкового векселя, що забезпечить повний контроль за цільовим використанням такого спирту.

Законопроєкт планує підвищити норми для ФОПів, зокрема норми доходів для груп:

  • 1 група – від 300 тисяч гривень до 1 мільйона
  • 2 група – з 1,5 мільйона до 5 мільйонів

Також українцям буде дозволено повернути частину податків зі своїх доходів, якщо він допомагав медичним закладам під час боротьби з коронавірусом.

Окремо було внесено зміни і до трудового законодавства: роботодавцям дозволили домовитися із працівниками про гнучкий графік, а також було унормовано питання виплат із безробіття тим, хто був позбавлений роботи на період карантину.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Як вберегтися від коронавірусу: журналісти ТСН.Тижня нагадали, як прості речі рятують життя

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація