Рада не задовольнила жодну з вимог підприємців: що буде з ФОПами та карантином вихідного дня

Рада не задовольнила жодну з вимог підприємців: що буде з ФОПами та карантином вихідного дня

Промерзнувши на вулиці аж до сутінок, протестувальники і погрожували, і навіть намагались прорватись до будівлі парламенту.

Верховна Рада не змогла задовольнити жодну з обох вимог протестувальників. Слуги народу не підтримали постанову про те, щоби рекомендувати уряду скасувати карантин вихідного дня. Не знайшлось голосів і для ухвалення закону про відтермінування запровадження касових апаратів та інших податкових нововведень для певних категорій фізичних осіб-підприємців. 

Про це 17 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Промерзнувши на вулиці аж до сутінок, протестувальники і погрожували, і навіть намагались прорватись до будівлі парламенту.

Під драматичну музику та заклики прориватись до Верховної Ради чоловіки та жінки штурмували кордон правоохоронців. У такий спосіб підприємці вирішили захищати своє право на працю. І особисто вимагати від депутатів прийняття необхідних законопроєктів. З десяток мітингарів доштовхались до сходів, одиницям вдалося помацати двері парламенту.

Відновити периметр охорони парламенту допомагали посилені наряди поліції та нацгвардії. Силовики витягували з натовпу особливо активних. Спроба штурму захлинулася. 

Ще зранку правоохоронці особливо з мітингарями не церемонилися. Сутички та протистояння зрештою вдалося зупинити. Розійшлися мітингувальники близько 6-ї вечора, але мети так і не досягли. Змусити слуг народу залишити спрощену систему оподаткування без жодних змін, вони не змогли.

У Верховній Раді цілий день слухали гамір з вулиці, радились, сперечались. Проте соломонове рішення не знайшлось. Опозиція разом з ФОПами вимагала відстрочити запровадження податкових новацій на рік для всіх без винятку. У монокоаліції не згодні: бо ж треба наповнювати бюджет. Слуги пропонували компроміс: відтермінувати фіскалізацію, але не для всіх. Касові апарати, первинна документація, облік готівки - все це з 1 січня мало б стати обов'язком лише для тих, хто ховається за статусом ФОПів, але прибутки має зовсім не дрібні.

Такий компроміс не влаштував ані протестувальників, ані опозицію. Після двох годин перемовин, стало ясно: зайшли в глухий кут. Слуги запропонували відкликати законопроєкт та створити робочу групу, щоби напрацювати новий. Решта фракцій і цю пропозицію відкинули. А голову профільного комітету та ініціатора фіскалізації Данила Гетманцева вимагають звільнити.

Провалилась і спроба опозиції змусити уряд скасувати карантин вихідного дня. Прем'єр Денис Шмигаль пояснив: обмеження у вихідні на третину скоротили соціальні контакти між людьми. Якщо і це не допоможе призупинити поширення хвороби, доведеться знову зачиняти все на замок щонайменше на три тижні. 

Штовханиною та спробою прорватися всередину парламенту завершилася акція протесту приватних підприємців

Штовханиною та спробою прорватися всередину парламенту завершилася акція протесту приватних підприємців

Тепер скільки б не дуділи протестувальники під вікнами Ради, повернутись до їхніх питань парламент не зможе раніше, ніж в грудні. Через хворобу спікера, його першого заступника та багатьох нардепів, решту пленарних засідань цього тижня скасували. Якщо компромісу щодо оподаткування ФОПів не знайдуть і в грудні, під Радою знову буде гаряче. Адже за чинною редакцією закону, з нового року нові правила мають запрацювати для всіх без винятку.

Автори: Марія Васильєва, Ігор Бондаренко.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація