Промерзнувши на вулиці аж до сутінок, протестувальники і погрожували, і навіть намагались прорватись до будівлі парламенту.
Верховна Рада не змогла задовольнити жодну з обох вимог протестувальників. Слуги народу не підтримали постанову про те, щоби рекомендувати уряду скасувати карантин вихідного дня. Не знайшлось голосів і для ухвалення закону про відтермінування запровадження касових апаратів та інших податкових нововведень для певних категорій фізичних осіб-підприємців.
Про це 17 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Промерзнувши на вулиці аж до сутінок, протестувальники і погрожували, і навіть намагались прорватись до будівлі парламенту.
Під драматичну музику та заклики прориватись до Верховної Ради чоловіки та жінки штурмували кордон правоохоронців. У такий спосіб підприємці вирішили захищати своє право на працю. І особисто вимагати від депутатів прийняття необхідних законопроєктів. З десяток мітингарів доштовхались до сходів, одиницям вдалося помацати двері парламенту.
Відновити периметр охорони парламенту допомагали посилені наряди поліції та нацгвардії. Силовики витягували з натовпу особливо активних. Спроба штурму захлинулася.
Ще зранку правоохоронці особливо з мітингарями не церемонилися. Сутички та протистояння зрештою вдалося зупинити. Розійшлися мітингувальники близько 6-ї вечора, але мети так і не досягли. Змусити слуг народу залишити спрощену систему оподаткування без жодних змін, вони не змогли.
У Верховній Раді цілий день слухали гамір з вулиці, радились, сперечались. Проте соломонове рішення не знайшлось. Опозиція разом з ФОПами вимагала відстрочити запровадження податкових новацій на рік для всіх без винятку. У монокоаліції не згодні: бо ж треба наповнювати бюджет. Слуги пропонували компроміс: відтермінувати фіскалізацію, але не для всіх. Касові апарати, первинна документація, облік готівки - все це з 1 січня мало б стати обов'язком лише для тих, хто ховається за статусом ФОПів, але прибутки має зовсім не дрібні.
Такий компроміс не влаштував ані протестувальників, ані опозицію. Після двох годин перемовин, стало ясно: зайшли в глухий кут. Слуги запропонували відкликати законопроєкт та створити робочу групу, щоби напрацювати новий. Решта фракцій і цю пропозицію відкинули. А голову профільного комітету та ініціатора фіскалізації Данила Гетманцева вимагають звільнити.
Провалилась і спроба опозиції змусити уряд скасувати карантин вихідного дня. Прем'єр Денис Шмигаль пояснив: обмеження у вихідні на третину скоротили соціальні контакти між людьми. Якщо і це не допоможе призупинити поширення хвороби, доведеться знову зачиняти все на замок щонайменше на три тижні.
Тепер скільки б не дуділи протестувальники під вікнами Ради, повернутись до їхніх питань парламент не зможе раніше, ніж в грудні. Через хворобу спікера, його першого заступника та багатьох нардепів, решту пленарних засідань цього тижня скасували. Якщо компромісу щодо оподаткування ФОПів не знайдуть і в грудні, під Радою знову буде гаряче. Адже за чинною редакцією закону, з нового року нові правила мають запрацювати для всіх без винятку.
Автори: Марія Васильєва, Ігор Бондаренко.