Путін заявив, що російська вакцина краща за британську, бо та базується на "аденовірусі шимпанзе"

Путін заявив, що російська вакцина краща за британську, бо та базується на "аденовірусі шимпанзе"

Фото: Associated Press

Британські ЗМІ вже звинувачували Росію у поширенні фейків про "мавпяче походження" Оксфордської вакцини.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що російська вакцина працює ефективно і без збоїв, на відміну від вакцини Великої Британії, з якою "сталися деякі збої" через те, що вона "містить аденовірус шимпанзе". 

Про це він сказав в четвер, 29 жовтня, на інвестиційному форумі. 

"Знаємо про те, що багато європейських країн уклали контракти на поставку вакцини з Великої Британії. На жаль, там є деякі збої. Вони роблять свою вакцину на основі аденовірусу мавпи (шимпанзе). А наші фахівці роблять на основі аденовірусу людини. Це є ракетоносієм, як кажуть фахівці, для того, щоб доставити потрібні компоненти в клітину живого організму — людини. І діє це ефективно, у нас немає жодного серйозного збою в цій сфері", — заявив Путін.

Він також сказав, що нині головне питання у налагоджені масового виробництва. За його словами, РФ планує домовлятися про масове виробництво російської вакцини з іноземними партнерами, які мають всі умови й необхідне обладнання.

Зазначимо, британські ЗМІ вже звинувачували Росію у поширенні фейків щодо вакцини з Оксфордського університету. Зокрема, як зазначає The Times, в межах російської кампанії з дезінформації ширилася інформація про те, що вакцина "може перетворити людей на мавп, оскільки вона використовує аденовірус шимпанзе".

Як зазначав голова дослідницької групи з розробки Оксфордської вакцини Ендрю Поллард, тип препарату, над яким вони працюють, "дуже-дуже схожий з низкою інших вакцин, включаючи російську, оскільки всі вони використовують вірус застуди від людини або від шимпанзе".

Нагадаємо:

  • Володимир Путін заявив, що в Росії, не дочекавшись третьої фази випробувань, зареєстрували першу вакцину від коронавірусу, а його доньці вже зробили щеплення.
  • Згодом цю заяву розкритикували у Німеччині, назвавши схвалення вакцини без третьої фази випробувань "ризикованим експериментом на людях". 
  • Як повідомлялося, реєстрація препарату до завершення фази III має високі ризики. Адже саме під час цієї фази отримують основні докази ефективності, а також збирають інформацію про небажані реакції, які препарат може викликати у окремих груп пацієнтів: осіб з ослабленим імунітетом, людей, що мають супутні захворювання тощо. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація