Путін та Трамп: двоє найбільших політичних лузерів під час пандемії коронавірусу – The Washington Post

Путін та Трамп: двоє найбільших політичних лузерів під час пандемії коронавірусу – The Washington Post

Фото: Associated Press

США та Росія є світовими лідерами за темпами поширення хвороби і кількості заражених.

Багато політичних лідерів помітили, як їхня популярність злетіла під час пандемії нової коронавірусної інфекції. Двома головними винятками із цього є президент США Дональд Трамп, який значно знизив свої рейтинги в опитуваннях за останні тижні, і російський президент Володимир Путін, який нещодавно зафіксував свій найнижчий рейтинг схвалення від вересня 1999 року.

Про це йдеться у редакційній статті The Washington Post.

Звичайно, політики США і Росії істотно відрізняються. Але в управлінні галуззю охорони здоров'я під час кризи Трамп і Путін роблять однакові помилки.

Як і президент США, Путін спочатку применшив загрозу нового коронавірусу, зробивши висновок, що він зменшив загрозу, закривши кордон Росії з Китаєм. "Ситуація перебуває під повним контролем", - сказав він росіянам 19 квітня. Коли почався спалах інфекції, Путін відреагував на це піаром, з'являючись на телебаченні майже щоночі, уникаючи при цьому реальних дій. Замість цього він делегував відповідальність російським губернаторам. Звучить знайомо?

Принаймні в Сполучених Штатах є багато здібних губернаторів штатів, які частково компенсували махінації Трампа. Їхні російські колеги - переважно лакеї Путіна, яким не вистачає ресурсів або навичок для боротьби з коронавірусом. Один з них, чеченський лідер Рамзан Кадиров, погрожував своїм підданим смертю в разі порушення карантину. Багато інших зробили або мало або зовсім нічого.

Наразі Росія посідає друге місце за темпами зростання захворюваності в світі, після Сполучених Штатів, із майже 300 тисячами зареєстрованих випадків зараження - і мер Москви каже, що кількість інфікованих в столиці може бути втричі більшою за офіційну. Проте Путін вже намагається зняти обмеження на економіку. У понеділок, 11 травня, коли було зареєстровано 11 656 нових випадків, він сказав росіянам, що пора повертатися на роботу.

Ціна відсторонення очільника Кремля зростає. Росія зафіксувала понад 2800 смертей від вірусу, але багато експертів вважають, що і ця кількість є заниженою. Аналіз Financial Times показав, що кількість смертей може бути на 70 відсотків вища, виходячи із записів смертності в Москві та Санкт-Петербурзі.

Водночас виникають і збитки для російської економіки, яку Путін ускладнив, вступивши у цінову війну на нафту з Саудівською Аравією, що призвело до зниження цін до історичних мінімумів. Міжнародний валютний фонд наразі вважає, що російська економіка цього року скоротиться на 5,5 відсотка, а значна частина іноземних резервів, накопичених режимом за останні роки, буде виснажена.

Путін сам зазнав дві великі невдачі на додаток до падіння його рейтингів. Він був змушений відкласти референдум минулого місяця, який би ратифікував конституційні зміни, що дозволяють йому залишатися при владі до 2036 року, коли йому буде 84 роки. І він не зміг влаштувати настільки очікуване святкування перемоги СРСР над нацистською Німеччиною, на якому повинні були бути такі світові лідери, як Сі Цзіньпін з Китаю і Еммануель Макрон із Франції.

Мало хто прогнозує, що пандемія призведе до падіння Путіна. Але також немає і ознак, що його режим незабаром зможе взяти ситуацію із вірусом під контроль. Росіяни, як і американці, страждають від смертельних наслідків поєднання зарозумілості та бездарності президентів. Різниця лише в тому, що останні зможуть проголосувати за зміни в листопаді.

США не буде використовувати російські апарати ШВЛ після пожежі у лікарні Санкт-Петербурга

США не буде використовувати російські апарати ШВЛ після пожежі у лікарні Санкт-Петербурга

Повʼязані теми:

Наступна публікація