"Психологічний інструмент": експерт про ефективність тканинних масок під час захисту від COVID-19

Дата публікації
Перегляди
2752
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Психологічний інструмент": експерт про ефективність тканинних масок під час захисту від COVID-19

Фото: pixabay.com

За словами Ларшайда, така маска не відповідає медичним критеріям.

Тканинні маски - це важливий психологічний інструмент, що підвищує пильність. За її рахунок є певне зниження збудників вірусу в повітрі, але людину, яка її носить, вона практично не захищає.

Про це 9 листопада заявив на пресконференції керівник Відомства охорони здоров'я берлінського району Райніендорф Патрік Ларшайд, інформує Інтерфакс.

"Маски, які ми знаємо - це маска зі шматку тканини. Вона не відповідає медичним критеріям. За її рахунок є певне зниження збудників вірусу в повітрі, але мене самого, як людину, яка її носить, вона практично не захищає. І інших теж вона захищає дуже обмежено. Її не можна плутати з маскою, яку носить, наприклад, пожежник", - сказав він.

Ларшайд зазначив, що у Німеччині для захисту від коронавірусу люди активно користуються масками-респіраторами типу FFP2, які спочатку були створені для захисту від будівельного пилу та інших шкідливих промислових речовин.

Своєю чергою, за словами експерта, FFP2 теж не стовідсотково безпечні. Вони дають високий захист і допустимі в медичній сфері. Їх носять там, де високий ризик зараження, в комбінуванні з іншими захисними заходами це працює дуже добре. Але такі маски ускладнюють дихання.

Ларшайд також зазначив, що зараз дуже складно знайти джерела зараження коронавірусом, і лікарі і чиновники не знають, що робити, щоб поліпшити ситуацію.

"Ми бачимо зараз, що люди, звичайно, як завжди, хворіють маленькими кластерами... У більшості випадків це відбувається дуже розмито, і ми не можемо правильно визначити джерело зараження", - сказав він.

Тим часом, в Україні минулого тижня  запровадили штраф у розмірі від 170 до 255 гривень за відсутність маски у громадських місцях і в транспорті. Ці санкції, каже міністр Денис Малюська, не застосовуватимуть до неповнолітніх, а також до тих, хто буде без засобу захисту просто неба. Штрафуватимуть порушників за швидкою процедурою - просто на місці, без суду. Робитиме це поліція, представники місцевого самоврядування або ж санепідслужби. 

Стягнення за неносіння маски: скільки людей готові поповнювати бюджет країни штрафами

Стягнення за неносіння маски: скільки людей готові поповнювати бюджет країни штрафами

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2752
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація