Протестувальники в Техасі вважають поступове зняття карантину недостатнім

Протестувальники в Техасі вважають поступове зняття карантину недостатнім

Вони вийшли на протести, щоб закликати владу штату повністю відновити економічну діяльність.

Після того, як президент США Дональд Трамп опублікував серію твітів, що закликали "звільнити" від карантину певні штати, мітинги в країні посилилися. Про це повідомляє АР.

Так, у деяких із штатів люди вийшли до столичних будівель декількох штатів, щоб показати свою незгоду із занадто жорстокими карантинними заходами На їхніх транспорантах були гасла "Це тиранія, а не карантин", "Відкрий зараз!", "Давайте працювати".

У Техасі люди зібралися під будівлею державної влади в Остіні. Протести підтримав Алекс Джонс — засновник сайту InfoWars, який неодноразово звинувачували у поширенні теорій змови. Зазначається, що більшість протестувальників — прихильники Трампа, який поклав на губернаторів штатів відповідальність за скасування карантинних заходів.

Так, губернатор Техасу Грег Ебботт вирішив послабити карантин в штаті, оголосивши про відновлення найближчим часом роботи кінотеатрів, декількох пляжів та парків. Однак протестувальникам цього замало — вони вимагають повного відновлення економічної діяльності.

Напередодні повідомлялося, що президент США Дональд Трамп вимагає скасувати карантин в трьох штатах: Мічигані, Міннесоті та Вірджинії.

Водночас Техас стане першим штатом у США, де вже з понеділка, 20 квітня, почнуть скасовувати карантинні обмеження, впроваджені у боротьбі з пандемією COVID-19.

Натомість США продовжує обіймати перше місце в світі за кількістю інфікованих коронавірусом. Нині в країні понад 735 тисяч хворих, з числа яких понад 39 тисяч померли.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація