Продуктові ринки обіцяють відкрити найближчим часом: які умови

Дата публікації
Перегляди
1938
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Продуктові ринки обіцяють відкрити найближчим часом: які умови

Фото: ТСН.ua

Після "огіркових" протестів уряд із офісом президента вирішили піти на поступки.

Позапланово з карантину виходять продовольчі ринки. Вже до кінця тижня, із дотриманням усіх санітарних норм, щоб врятувати від банкрутства фермерів. Основне ж послаблення обмежень, розраховують в уряді, розпочнеться 11 травня. Якщо не буде зростання захворюваності, яку ретельно відстежуватимуть 3-5 травня: саме тоді завершиться інкубаційний період у тих, хто ходив до церков на великдень. Уряд має план із 5 етапів. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Урядовий план виходу з карантину приблизний, і ще буде уточнюватися. Головне, на що в ньому слід орієнтуватися, — це кількість нових випадків захворювання на коронавірус. Наразі щоденний приріст, за словами головного санітарного лікаря, близько 8%. Коли буде 5, почнеться дуже поступовий вихід.

Саме тоді можна буде легально погуляти у парку чи сходити до нотаріуса. Найрадикальніше, що відкриють на першому етапі, це салони краси. За умов, що вони зможуть забезпечити дистанцію між відвідувачами, дезінфекцію і маски. Далі - стежитимуть за розвитком подій. 

"Якщо коливання будуть в сторону зростання, далі ми або скасовуємо те, що дозволили, або ми чітко відстежуємо, з якою саме сферою економічної діяльності пов’язане це зростання, і далі знов будемо приймати рішення. Або будемо відпускати інші сфери, а ці призупиняти. А якщо буде стрімке зменшення, то можемо певні етапи карантину навіть перескочити і піти далі", — вважає головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

До кінця цього тижня позапланово можуть відкритися продовольчі ринки. Фермерам просто ніде збувати молоду городину, вони ризикують прогоріти і більше не посадити нічого. Після "огіркових" протестів уряд із офісом президента вирішили піти на поступки.

"Оскільки продовольчі ринки надзвичайно важливі для виживання та харчування багатьох громадян, потрібно думати, як дати їм можливість працювати безпечно. Встановімо чіткі правила й давайте дозволимо їх відкрити", — заявив президент України Володимир Зеленський.

А от більш серйозні послаблення (наприклад, ресторани із відвідувачами і торговельно-розважальні комплекси) за планом зможуть відкритися лише коли кількість тих, хто одужав від коронавірусу щодня буде більшою, аніж тих, хто захворів. Тоді ж зможуть дозволити міжміські пасажирські перевезення в межах однієї області. 

"Якщо будем дозволять в межах області і будем  бачити, що  в двох областях однакова епідеміологічна ситуація, то ми готові будемо між цими областями відкривати. Але третій етап - найбільш реалістичний, коли може бути відновлення транспортних міжобласних перевезень", — сказав Віктор Ляшко.

А от  із міським транспортом усе серйозніше. Для усіх без винятку громадський транспорт стане доступним, коли в області щодня фіксуватимуть не більше 5 нових хворих на день.

Закінчення карантину в Україні: як будемо виходити, коли і що запрацює

Закінчення карантину в Україні: як будемо виходити, коли і що запрацює

В уряді готові коригувати свій план у ручному режимі, якщо ситуація буде сприятливою. Не виключають, що одні області можуть виходити із карантину швидше за інші за умови, якщо матимуть кращі показники. А також розглядають можливість масово тестувати людей на антитіла, щоб з’ясувати, скільки із нас вже перехворіли без симптомів.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
1938
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація