Зараз влада намається надолужити втрачене.
Українська влада вчасно не зайнялася проблемою забезпечення киснем ліжко-місць для пацієнтів, хворих на новий коронавірус COVID-19. Цим треба було займатися раніше.
Про це заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв'ю виданню "Гордон".
"Я згоден, що це проблема, яку ми пропустили. Потрібно було цим займатися передусім. Зараз надолужуємо втрачене. Гадаю, у нас це вийде", – сказав він.
Водночас Тимошенко зауважив, що наразі в Офісі президента особисто займається цим питанням.
"Не тому, що мені просто захотілося. Міністерство охорони здоров'я, Кабінет міністрів на закупівлю кисневих станцій, кисневих концентраторів – всього, що пов'язано з киснем, – відправив субвенції в області. Цим фактично займаються глави обласних державних адміністрацій і місцева влада. Тому (як куратор регіонального напрямку в ОП. — Ред.) я змушений займатися тим, щоб вони швидше все це робили", – додав Тимошенко.
Він зауважив, що питання забезпеченням киснем не вирішувалося улітку, оскільки не було відповідального за це через процес децентралізації.
"МОЗ відповідальне за боротьбу із коронавірусом, але у зв'язку з тим, що у нас триває децентралізація (а вона передбачає відповідальність на місцях), – двовладдя. До чого в підсумку це призводить? Немає відповідального, того, хто один відповідає за весь процес. Саме в цьому була вся проблема. Тому, спільно з Міністерством охорони здоров'я, почали все це поєднувати воєдино. Я займаюся регіональною політикою тепер, МОЗ централізовано відповідає за боротьбу із коронавірусом, ми з'єднали все це воєдино, почали пушити цю тему і швидко здійснювати закупівлю та встановлення кисневих станцій", – сказав Тимошенко.
Заступник керівника ОП припустив, що через цю проблему можуть бути кадрові перестановки.
Нагадаємо, лікар-імунолог Федір Лапій заявив, що "треба мати блат, щоб госпіталізували, де є кисень". За його словами, до статистики потрапляють не всі випадки COVID-19, тому сказати, який відсоток українців легко переносить захворювання, важко.