"Приклад порядку і ретельної підготовки": Німеччина активно готується до кампанії вакцинації

"Приклад порядку і ретельної підготовки": Німеччина активно готується до кампанії вакцинації

Фото: Associated Press

Програма вакцинації має стартувати, як планують, в першому кварталі наступного року.

Німеччина дуже активно готується до кампанії вакцинації. І якщо дійсно буде все так, як чиновники зараз розказують, а комунікують вони дуже активно, проводяться постійно пресконференції, то це буде таким прикладом німецького порядку і ретельної підготовки.

Про це 19 листопада в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі 1+1 розповіла спеціальна кореспондентка ТСН у Німеччині Наталія Фібріг.

"Принцип такий, що все має бути вже готово і ми чекаємо тільки на вакцину. Переговори по закупівлі вакцини веде Європейський Союз. Цю компетенцію спеціально віддали в Брюссель для того, щоби забезпечити справедливість в середині ЄС. Це означає конкретно, що всі країни-члени ЄС мають отримати вакцину одночасно, незалежно від того, вони більші, менші, бідніші чи багатші. ЄС вже зарезервував  200 мільйонів доз із опцією на подальші 100 мільйонів. І потім розподілятимуть цю вакцину між країнами пропорційно кількості населення", - зазначила вона.

За словами Фібріг, це означає, що Німеччина отримає 19% - 56 мільйонів доз. Хоча німці говорять, що хочуть вийти якось на обсяг у 100 мільйонів доз в решті решт. Федеральний уряд, центральна влада, власне закуповує вакцини і потім розподіляє між федеральними землями. І вже кожна федеральна земля зараз активно готується до того, щоб впровадити цю вакцинацію.  

Берліні вже відомо, що буде створено 6 центрів вакцинації. Вони будуть перебувати у терміналах закритих летовищ, спортивних центрів, велодромах. Вони повинні бути вже готові повністю до кінця цього року. Центри вакцинації потрібні передусім для того, щоб ця вакцина, яка зберігається за температури -70-75 градусів, до якої тут готуються, тому просто фізично неможливо буде проводити щеплення, робити щеплення за таких умов у лікарських кабінетах, як ми це знаємо", - продовжує кореспондентка.

Програма вакцинації має стартувати, як планують, в першому кварталі наступного року, і тільки в Берліні щодня планують вакцинувати 20 тисяч осіб.

У Берліні хочуть вакцинувати 450 тисяч осіб

У Берліні хочуть вакцинувати 450 тисяч осіб

"Кожному потрібно зробити два уколи з часовим проміжком у 20-30 днів залежно від того, яка це буде вакцина, то перша хвиля такої вакцинації має тривати приблизно 40 днів", - резюмує Фібріг.

Загалом у Берліні хочуть вакцинувати за цей час 450 тисяч осіб.

Крім того, у Німеччині вже підготували Національну стратегію щодо вакцинації від коронавірусу та визначили, які категорії громадян вакцинуватимуть у першу чергу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація