Президент Франції заявив, що Китай міг приховати інформацію про коронавірус

Президент Франції заявив, що Китай міг приховати інформацію про коронавірус

Фото: Associated Press

Макрон не вважає, що Китай впорався із пандемією краще за інші країни.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Китай не був повністю прозорим у наданні інформації щодо боротьби із новим типом коронавірусу COVID-19.

"Давайте не будем настільки наївні, щоб сказати, що (Китай) значно краще впорався із цим", - заявив Макрон в інтерв'ю для The Financial Times, пише АР.

"Ми не знаємо. Очевидно, що сталося щось, про що ми не знаємо", - додав очільник країни, втім, жодних подробиць не додав. 

Раніше професор права Університету Теннессі Гленн Гарлан Рейнольдс у своїй колонці для USA Today звинуватив Китай у тривалому приховуванні інформації. "Китай повинен бути ізольований від цивілізованого світу, поки його поведінка не покращиться. Ми перебуваємо в нинішній ситуації зі смертельними наслідками та економічними руйнуваннями в усьому світі, тому що Китай намагався впоратися з цим спалахом своїм фірмовим способом, що складається з нечесності, некомпетентності і бандитизму", - заявив професор.

Нагадаємо, ще на початку квітня у Китаї різко відповіли на закиди розвідки США щодо приховування справжніх наслідків нового коронавірусу. Звинувачення назвали "відвертою спробою поставити політичні інтереси вище людського життя".

Раніше Трамп заявляв, що відомості про вірус, які повідомляє Китай, ймовірно "залегкі", проте він не отримував звіт розвідки про те, що країна приховує масштаби епідемії.

Віцепрезидент Майк Пенс також припускав, що якби Китай був більш відвертим, то США могли б уникнути такої кількості жертв.

Скептицизм щодо офіційних цифр спостерігався як за кордонами Китаю, так і всередині країни. Китайський уряд  неодноразово переглядав свою методологію підрахунків випадків захворювання на коронавірус, протягом декількох тижнів виключаючи людей без симптомів, і лише нещодавно вирішив додати їх до загальної суми. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація