Прем'єр Британії заявив, що новий штам вірусу на 70% заразніший

Прем'єр Британії заявив, що новий штам вірусу на 70% заразніший

Фото: Xinhua / Global Look Press

Поки немає даних, що новий вид коронавірусу викликає більш важкі форми захворювання або відрізняється більш високою смертністю.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що в країні виявили новий генетичний варіант коронавірусу. Такий вірус може бути на 70% більш заразним.

Про це він повідомив на пресконференції, запис якої розміщений на сторінці Джонсона у Twitter.

"Хоча в цьому питанні ще зберігається значна невизначеність, він може бути на 70% більше заразний, ніж початковий варіант, з яким ми мали справу раніше", — сказав Джонсон. Він уточнив, що поки немає даних, що новий вид коронавірусу викликає більш важкі форми захворювання або відрізняється більш високою смертністю.

Як пише УНН, про виявлення нового типу коронавірусу, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великої Британії різко підскочили, на початку тижня повідомив глава Міністерства охорони здоров’я країни Метт Хенкок. До того моменту в країні підтвердили понад 1 тисячу випадків зараження новим видом вірусу, в тому числі в Лондоні, графстві Ессекс і деяких районах в графствах Кент і Хертфордшир.

Напередодні про більш високу швидкість поширення нового типу коронавірусу в Великій Британії повідомив головний санітарний лікар Англії і радник британського уряду з медицини Кріс Вітті. Він також говорив, що поки нічого не доводить, що інфекція може стати причиною більш високого рівня смертності або її не зможуть побороти вже розроблені вакцини.

"Ми повідомили Всесвітню організацію охорони здоров’я і продовжуємо аналізувати наявні дані", — сказав він.

На цьому тижні в Лондоні ввели максимальний рівень обмежувальних заходів через поширення COVID-19. Бари і ресторани можуть працювати тільки на виніс. Непродовольчі магазини, спортзали і перукарні будуть закриті. Жителям рекомендовано по-максимуму перебувати вдома, а зустрічатися дозволяється тільки з однією сторонньою людиною і тільки на свіжому повітрі.

На 19 грудня у Великій Британії з початку пандемії виявили 2 млн випадків зараження коронавірусом. За останню добу в країні підтвердили 27 тис. нових заражень.

Нагадаємо, управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) 19 грудня схвалило вакцину Moderna американського виробництва. За даними випробування компанії Moderna, участь у якому взяли 30 тисяч людей, вакцина захищає від COVID-19 на 94%. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація