Представники Офісу Омбудсмана виявили порушення у психлікарні Донецької області

Представники Офісу Омбудсмана виявили порушення у психлікарні Донецької області

Представники Офісу Омбудсмана виявили порушення у психлікарні Донецької області

Фото: Департамент охорони здоров'я Донецької ОДА/Facebook

За результатами візиту надано рекомендації керівництву закладу.

Представники Офісу Омбудсмана України під час моніторингового візиту до обласної клінічної психіатричної лікарні м. Слов'янськ Донецької області виявили у медзакладі низку порушень, які можуть вплинути на стан поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

На сторінці Офісу у Facebook повідомляється, що при вході до закладу відсутня інформація щодо запровадження карантину.

"На вході до приміщень відсутні дезкилимки. Персонал установи не повною мірою використовує наявні засоби індивідуального захисту (захисні рукавички). У штаті відсутні епідеміологи та інфекціоністи. Не дотримуються і вимоги щодо періодичності проведення дезінфекційної обробки приміщень, відсутній графік обробки та провітрювання приміщень, у тому числі в кімнатах для перевдягання персоналу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що у закладі порушується право підопічних на зв’язок із зовнішнім світом (телефонні розмови та скайп-зв’язок з близькими не забезпечується через відсутність технічного обладнання та телефонів).

Разом з тим, під час візиту з’ясовано, що у закладі здійснюється контроль за дотриманням маскового режиму, забезпечено інструктаж та навчання працівників щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією. Персонал і пацієнтів закладу забезпечено засобами індивідуального захисту (масками та рукавичками). Заклад забезпечено дезінфекційними засобами відповідно до потреби. Медична частина в достатній кількості має дезінфікуючі та антисептичні засоби, але відсутні противірусні препарати. Щоденний температурний скринінг проводиться за допомогою 4-х безконтактних термометрів, також триває посилений моніторинг стану здоров'я підопічних.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Волинській обласній психіатричній лікарні, яка розташована у селищі Олика Ківерцівського району, за останню добу зареєстрували 16 нових випадків інфікування новим коронавірусом COVID-19. Загалом там станом на 15 травня зафіксували 32 випадки недуги. 

У Харківській області в психіатричній лікарні на коронавірус захворіли 11 осіб

У Харківській області в психіатричній лікарні на коронавірус захворіли 11 осіб

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація