Православні на великодньому богослужінні: у масках і не більше 10 в храмі, а літніх просять залишатися вдома

Православні на великодньому богослужінні: у масках і не більше 10 в храмі, а літніх просять залишатися вдома

Фото: УНІАН

Також святкове богослужіння транслюватиметься онлайн.

Українська православна церква (МП) проведе святкове богослужіння як в онлайн-трансляції, так і в храмах, але з суворими обмеженнями – парафіяни в масках і не більше 10 осіб одночасно в одному приміщенні. Про це ТСН сказав Владика Климент.

"Великдень цього року буде мати свої особливості. Представники влади вже заявили, що не мають наміру закривати храми або обмежувати богослужіння. Служби будуть відбуватися, але перебувати в храмі під час служби може не більше 10 осіб. Наша церква активно співпрацює з державними органами, зокрема з Національною поліцією, щодо організації богослужіння на Великдень. І ми намагаємося зробити все можливе, щоб забезпечити право людей на свободу совісті, гарантоване Конституцією, і дотримуватися карантинних вимог", - сказав ТСН Владика Климент.

За його словами, святкове богослужіння транслюватиметься на вулицю, щоб парафіяни могли його почути, перебуваючи біля храмів.

"Ми хочемо створити умови, щоб ті, хто не зможе потрапити в храм, змогли б прослухати святкові молитви під відкритим небом, перебуваючи один від одного на соціальної дистанції. Водночас ми закликаємо людей, які перебувають у так званій групі ризику – людей похилого віку, а також тих, у кого є симптоми застуди, залишатися вдома, щоб не піддавати ризику здоров'я своє та оточення, і звертатися до лікаря", - говорить Владика Климент.

Трансляція богослужіння в Києво-Печерській лаврі буде проводитися від 23.00 до 03.00 в ніч з 18 на 19 квітня на телеканалі "Інтер", а також в інтернеті.

"У всіх храмах УПЦ є дезінфікувальні засоби, якими користуються священнослужителі та віряни. Крім того, згідно з постановою Кабміну, всі парафіяни повинні бути у захисних масках. Це не новина і наші парафіяни вже до цього звикли. А священикам дозволено під час служби перебувати без маски", - підкреслив Владика Климент.

Лавра закрита, як і всі монастирі

У Києві станом на 9 квітня серед нових випадків виявлення коронавірусу 26 зафіксовані в Києво-Печерській Лаврі, яка зараз закрита для парафіян. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

"Зазначу, з випадків, зареєстрованих за минулу добу, 26 – у Києво-Печерській Лаврі. Складно уявити, яким може бути ланцюг подальшої передачі інфекції", – заявив Кличко. Раніше повідомлялося, що інфіковано чотири людини, серед яких настоятель Лаври Владика Павло (Лебідь). Тим не менш Владика Климент каже, що у нього немає офіційних підтверджень.

"Так, було повідомлення про те, що тести на коронавірус дали позитивний результат. Але я цю інформацію дізнався зі ЗМІ. І безпосереднього підтвердження не бачив. Та думаю, що й не побачу, оскільки така інформація є медичною таємницею, та відповідно до закону, не розголошується", - говорить Владика Климент.

За його словами, Владика Павло почувається добре.

"Наскільки мені відомо, Владика Павло перебуває у своїй монастирській келії, де, за рекомендацією лікарів, стежить за своїм здоров'ям. Як він сам повідомив, що зараз почувається нормально", - сказав Владика Климент.

За його словами, для відвідувань мирян закрита не тільки Лавра, але і всі монастирі Києва.

"Це пов'язано з тим, що монахи живуть в оселях по кілька десятків і навіть сотень людей. Усі храми Києва здійснюють богослужіння з обмеженням кількості присутніх", - говорить Владика.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація