Медики зі США прибули до Великої Британії.
Представники двох американських компаній прибули до Лондона, аби, за потреби, надати допомогу у лікуванні інфікованого новим типом коронавірусу COVID-19 прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона.
Про це у понеділок, 6 квітня, під час брифінгу повідомив президент США Дональд Трамп, пише POLITICO.
Очільник Сполучених Штатів не уточнив, про які саме компанії йде мова, проте наголосив, що їхні спеціалісти займалися лікуванням "еболи, СНІДу та інших захворювань". За його словами, американські фахівці вже прибули до Лондона та готові надати допомогу як тільки британська сторона про це попросить.
"Ми побачимо, чи зможемо ми допомогти. Ми зв’язалися з усіма лікарями Бориса, -додав Трамп. - Вони зустрілися з лікарями. Побачимо. Коли ви перебуваєте в реанімації, це велика справа. Тому вони там і вони готові".
Раніше президент США відреагував на шпиталізацію Джонсона, побажавши британському прем'єрові "міцного здоров'я" та запевнивши, що американці "моляться за нього".
Нагадаємо, що Джонсона, у якого понад тиждень тому діагностували коронавірус, шпиталізували у неділю, 5 квітня, аби зробити аналізи та обстежити. 6 квітня його перевели до реанімаційного відділення. Стан здоров'я 55-річного британського політика суттєво погіршився.
На госпіталізацію британського прем'єра також відреагував президент України Володимир Зеленський, написавши у своєму Twitter наступне: "Разом із усіма британцями бажаємо Борисові Джонсону боротися та перемогти. Ми молимося за його здоров'я".
Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!