Повний локдаун на новорічні свята може серйозно вдарити по економіці: найгірші сценарії

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Повний локдаун на новорічні свята може серйозно вдарити по економіці: найгірші сценарії

Фото: Associated Press

За словами експерта, наразі важко сказати, що саме передбачатиме локдаун.

Вплив можливого локдауну на економіку залежатиме від формату обмежень, оскільки у різних країнах різні варіанти запровадження локдану. Найгірше буде у тому випадку, якщо влада вирішить ввести у грудні "абсолютно безглуздий і бездумний" формат весняного карантину.

Про це ТСН.ua заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, запевнивши, що наразі важко сказати, що саме передбачатиме локдаун на новорічні свята.

"Якщо ми говоримо про бездумне перенесення формату весняного, то це значить, що, по суті, ми будемо мати такі ж результати, як і навесні. Тобто у квітні це фактично було близько 15-20% падіння ВВП щодо відповідного періоду минулого року", — переконаний Гліб Вишлінський.

Експерт також додає, що, як йому здається, сьогодні, насправді, ані президент, ані уряд, і навіть МОЗ, не підтримують формату локдауну, як було весною цього року.

Тим часом, на думку директора економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, суворі обмеження також негативно вплинуть на економіку, особливо якщо зупиниться транспорт, оскільки від нього залежить багато економічних факторів.

"Дуже важливо у цьому контексті, щоб не відбулося припинення транспортного сполучення, особливо у великих містах, закриття метро. Як раз тут можливі найбільші проблеми. Автоматично це призведе до зменшення видатків на соціальну підтримку, зменшення заробітних плат, що є стимулом для економіки, оскільки, коли ми витрачаємо кошти, ми стимулюємо пропозицію, виробництво, а саме це є важливим у такий складний період", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що в Україні рішення про повний локдаун до новорічних свят можуть ухвалити лише за тиждень. Саме тоді будуть помітні перші результати карантину вихідного дня. 

Своєю чергою колишній керівник Державної санітарної служби Святослав Протас вважає, що локдаун в Україні не потрібен, коронавірус і так піде на спад після настання морозів. Крім того, 30% населення вже перехворіли коронавірусною інфекцією і мають антитіла до COVID-19.

Уряд запровадить жорсткий локдаун, як тільки шпиталі будуть заповнені на 75%

Уряд запровадить жорсткий локдаун, як тільки шпиталі будуть заповнені на 75%

Авторка: Ірина Загородня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація