Потрібен стадний імунітет: американський епідеміолог закликав скасувати світовий карантин, щоб перемогти коронавірус

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Потрібен стадний імунітет: американський епідеміолог закликав скасувати світовий карантин, щоб перемогти коронавірус

Фото: Associated Press

Він впевнений, що карантин лише сповільнює поширення, однак не вбиває вірус.

Американський епідеміолог Кнут Вітковський заявив, що населення світу мусить набути стадного імунітету від коронавірусу, щоб перемогти хворобу.

Про це він повідомив в інтерв’ю Press and the Public Project, передає The College Fix.

За його словами, карантинні заходи в усьому світі мають бути скасовані, вони мають працювати лише для вразливих верств населення.

"Люди намагаються згладити криву. Я дійсно не знаю, чому. Але, що відбувається, якщо ви згладите криву, ви також її продовжите, розширите, і це займе більше часу. І я не бачу вагомої причини для респіраторного захворювання залишатися в популяції довше, ніж це необхідно", - зазначає він.

Вітковський зазначає, що у таких захворювань зазвичай триває двотижнева епідемія із піком захворювань, після чого вірус "йде". За його словами, під час карантину вірус також знаходить шляхи поширення, однак робить це значно повільніше.

"Під час всіх респіраторних захворюваннях єдине, що зупиняє захворювання - це стадний імунітет. Близько 80% людей повинні мати контакт з вірусом, і більшість з них навіть не впізнали б, що вони заражені, або у них були дуже, дуже легкі симптоми, особливо якщо вони діти. Тому дуже важливо, щоб школи були відкриті, і діти змішувалися, щоб поширювати вірус, щоб якомога швидше отримати імунітет, і тоді можуть прийти люди похилого віку, які повинні бути ізольовані, і будинки літніх людей повинні бути закриті протягом цього часу. Щоб потім вони могли повернутися і зустріти своїх дітей і онуків приблизно через 4 тижні, коли вірус був знищений", - вважає епідеміолог.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Чи можливо повторно захворіти на коронавірус

Чи можливо повторно захворіти на коронавірус

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація