"Потрібно казкового копняка": чому в Україні не контролюють дотримання правил "коронавірусного" карантину

"Потрібно казкового копняка": чому в Україні не контролюють дотримання правил "коронавірусного" карантину

Фото: УНІАН

Очікується, що в Україні штраф за відсутність маски сягне 255 грн. Водночас за кордоном ця сума є значно вищою.

В Ураїні, порівнюючи з країнами Європи, недостатньо контролюють дотримання правил карантину, запровадженого для боротьби з пандемією COVID-19.

Про це 12 листопада йшлося в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу". 

Так, очікується, що незабаром в Україні за відсутність маски у громадських місцях зможуть оштрафувати на 255 гривень. Водночас за кордоном ця сума є значно вищою - від €17 до €7100. 

Зокрема, у Вірменії за відмову від користування відповідним засобом індивідуального захисту штрафують на €17 (566 грн), у Латвії - на €30 (999 грн), у Нідерландах - на €95-€225 (до 7,4 тис. грн), у Португалії та Швейцарії - до €235 (7,8 тис. грн), у Бельгії - на €250 (8,3 тис. грн), в Іспанії - €3000 (майже 100 тис. грн), у Польщі - €3416 (113,7 тис. грн).

Найбільший штраф за відсутність маски запровадили у Великій Британії - від €3583 до €7100 (до 236,5 тис. грн).

Водночас меншою, аніж в Україні, сума штафу є в Грузії, де за неносіння засобу індивідуального захисту вимагають €5 адміністративного стягнення (166 грн).

"Тобто якось борються. Ми нічого не робимо", - йшлося в студії ток-шоу. Зокрема, в австрійському Відні полісмени "курсують по мертвому місту" після 18:00, коли починає діяти комендантська година.

"Де у нас курсують поліцейські? Хто їм дав наказ курсувати? Хто їм дав наказ штрафувати? Ніхто їм не дав наказ! Тобто повинна бути все-таки політична воля, очевидно, для того, щоб цей механізм запрацював. "Казкового копняка" потрібно зробити", - наголосили під час обговорення.

6 листопада Верховна Рада ухвалила новий окремий штраф за неносіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті. Він становитиме від 170 до 255 гривень. 

Як повідомлялося, 14 листопада задля боротьби зі стрімким поширенням COVID-19 в Україні розпочне діяти карантин вихідного дня. Це означає, що протягом щонайменше трьох наступних тижнів у суботу та неділю буде заборонено працювати ресторанам, непродуктовим магазинам, фітнес-залам та ТРЦ. 

Такі протиепідемічні заходи сколихнули підприємців по всій Україні і призвели до протестів. Чимало мерів міст також виступили проти такого рішення уряду, чим і підтримали місцевих бізнесменів. Більше про це - у матеріалі ТСН.ua.

Як контролювати дотримання українцями правил карантину

Як контролювати дотримання українцями правил карантину

Повʼязані теми:

Наступна публікація