Послаблювати або посилювати обмежувальні заходи - рекомендації ВООЗ щодо карантину
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, карантинні заходи у сфері охорони здоров'я рекомендовано коригувати на найнижчому адміністративному рівні.
© Associated Press
Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з приводу карантинних заходів під час пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 не змінилися. Допоки не з'являться конкретні та ефективні фармацевтичні заходи (лікування чи вакцина), країнам, можливо, доведеться продовжувати послаблювати або посилювати обмежувальні заходи протягом усієї пандемії для контролю передачі.
Про це у четвер, 20 серпня, повідомляє Бюро ВООЗ в Україні на своїй сторінці у Facebook.
"Ми хотіли б підкреслити та нагадати вам, що ВООЗ не змінила своїх рекомендацій щодо карантину осіб у контексті стримування коронавірусної хвороби (COVID-19)", - йдеться в повідомленні.
Так, як і раніше, важливо:
дотримуватись фізичної дистанції;
перевіряти всі підозрілі випадки;
відстежувати контакти;
систематично ізолювати людей з підтвердженим COVID-19;
відправляти на карантин людей, які з ними контактували.
"Це комплексний пакет заходів з реагування системи охорони здоров'я для України, який може бути доповнений суворішими обмеженнями руху в разі збільшення випадків захворювання з передачею вірусу у громадах (якщо контакти неможливо простежити)", - зазначається в повідомленні.
Відповідно до рекомендацій ВООЗ, карантинні заходи у сфері охорони здоров'я рекомендовано коригувати на найнижчому адміністративному рівні. Це означає, що заходи мають бути змінені відповідно до конкретних умов, епідеміологічних критеріїв, можливостей системи охорони здоров'я, а також в залежності від їхньої прийнятності та можливості реалізації на рівні місцевих громад.
"Заходи щодо обмеження руху - це не перша лінія захисту, а остання можливість зупинити передачу та виграти час, який потрібен для збільшення потенціалу системи охорони здоров'я", - резюмується в повідомленні.
Нагадаємо, що від понеділка, 17 серпня, в Україні впровадили нову модель адаптивного карантину.