У Дніпропетровській області послаблятимуть карантинні обмеження

У Дніпропетровській області послаблятимуть карантинні обмеження

Фото: ТСН

Відповідне рішення ухвалене на селекторній нараді обласної влади із Кабміном, МОЗ за участю Офісу президента.

Дніпропетровська область відповідає критеріям для послаблення карантину і тепер входить до переліку територій, які можуть переходити до другого етапу.

Таке рішення було ухвалене 22 травня на селекторній нараді обласної влади із Кабміном, Міністерством охорони здоров’я за участю Офісу президента. Про це повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної ради на сторінці у Facebook.

Також вже готове рішення ТЕБ і НС про пом’якшення карантинних заходів. Зокрема в ньому йдеться про запуск громадського транспорту.

"Воно буде розповсюджено після оприлюднення рішення МОЗ на їхньому сайті", - зазначається в повідомленні.

Раніше МОЗ не дозволяла послаблювати карантинні обмеження на Дніпропетровщині. І справа була геть не в різкому збільшенні захворюваності на новий коронавірус COVID-19 чи переповнених лікарнях. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За цими показниками послаблення було можливе, а от третій критерій область не виконала. Йшлося про рівень ПЛР-тестування на коронавірус. А він виявився занадто низьким. МОЗ вважала, що охоплення має бути більше 12 на сто тисяч населення. А на Дніпропетровщині цей показник за останній тиждень був лише сім.

Це сталося через скандал в обласному лабораторному центрі. Його деякі політики звинуватили у фальсифікації результатів і навіть написали заяви до поліції. Лабораторний центр перевіряла комісія Центру громадського здоров’я. Варто сказати, що жодних офіційних підтверджень фальсифікацій не було, як і результатів перевірки. Тож обласні чиновники планували просити МОЗ таки дозволити Дніпропетровщині послабити карантин.

"Коли працювала ця комісія і ще день після, у нас дійсно призупинялася робота лабораторії, тобто технічно ці дні якраз випали зі статистики, коли ми робимо зазвичай 250, 300, 350 тестувань на день. По показниках захворюваності, по показниках госпіталізації у нас досить стабільна ситуація", - повідомляв голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Послаблення карантину у регіонах: що змінюється у Львові, Дніпрі і Харкові  

Послаблення карантину у регіонах: що змінюється у Львові, Дніпрі і Харкові  

Нагадаємо, що у Дніпрі керівник одного з підприємств, яке надає послуги міських пасажирських перевезень, через Instagram продавав перепустки для проїзду в громадському транспорті на період карантину. За одну перепустку він встановив ціну - 350 гривень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація