Поширення коронавірусу в лікарні значно вище, ніж у церкві - інфекціоністка

Поширення коронавірусу в лікарні значно вище, ніж у церкві - інфекціоністка

Фото: УНІАН

Медпрацівників варто вчити користуватися засобами індивідуального захисту.

Спалахи нового типу коронавірусу COVID-19 в українських медзакладах та інфікування лікарів свідчать про потребу "почати чесно ставитися до інфекційного контролю". 

Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" розповіла інфекціоністка Катерина Булавінова. 

"Справа не тільки в тому, чи є захист чи ні, купили його чи ні, але справа дуже сильно в тому, наскільки ми насправді вміємо ним користуватися. Навіть якщо його купили", - зазначила Булавінова. 

За її словами, за прикладом перинатального центру в Харкові в українських медзакладах варто проводити навчання для персоналу щодо того, як користуватися засобами захисту, наприклад, масками, респіраторами чи костюмами.

"Якщо ми будемо як і раніше вдавати, що у нас все окей і проблема тільки в грошах, то далеко ми не підемо. Тому я пропоную почати говорити правду і поставитися до цього, як до можливості навчитися користуватися всім цим інфекційним контролем чудовим і тими ж масками, респіраторами, одягати костюм, знімати костюм, по-справжньому обробляти руки . Тому що брехня до добра не доводить", - додала інфекціоністка. 

За словами Булавінової, лише нещодавно вона відвідала одну зі столичних лікарень, де попри наявність пацієнтів із підтвердженим COVID-19, побачила у вбиральні "четвертинку господарського мила". 

"Дуже багато обговорювали церкву в першій частині цієї програми, а я б хотіла, щоб із такою ж пристрастю обговорювали лікарні. Я б цього як лікар хотіла. Оскільки, на мою думку, поширення інфекції всередині лікарні значно вище, ніж у церкві, наприклад. І я б хотіла такого ж пристрасного, відвертого обговорення того, наскільки небезпечно все в клініках. Не тільки для лікарів, про яких ми багато говорили, але й для пацієнтів", - зауважила Катерина Булавінова. 

Вона також наголосила, що нині є потреба в "чесній дискусії" щодо інфекційного контролю. "Повинно бути не лише достатньо всього куплено, але важливо, щоб все це було хорошої якості та щоб ми вміли цим користуватися".

Почати, каже Булавінова, потрібно з правильної обробки рук у медзакладах: "На мою думку, це дуже сильно все про руки спочатку. І потім вже про все інше. І про те, як ми носимо ці респіраторні маски, і так далі, і так далі".

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація